YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batman'da tangoculara ölüm tehditi
Batman'da olay tango açılımı. Tango kursuna başlayan gençler tehdit telefonları aldıklarını iddia etti...
Batman'da tangoculara ölüm tehditi
29 Ocak 2010 / 08:41 Güncelleme: 29 Ocak 2010 / 08:42

Bir grup genç Batman'da tango kursuna başladı. Mustazaf-Der tehdit etti: Bu hayâsızlığı gözümüzde diken var gibi, görmezden gelemeyiz

ÇİFTE TEHDİT YAĞIYOR

Habertürk gazetesinde Ahmet Yukuş imzalı habere göre Batman'da üç hafta önce açılan tango kursuna katılan çoğu memur 6 çifte tehdit yağdı. Çiftler, telefonla "Dansa gitmeyin" diye arandıklarını belirtirken, İnsan Haklarını Koruma Gençlik Kültür ve Dayanışma Derneği (Mustazaf-Der) Başkanı Abdurrahman Cens konuyla ilgili şunları söyledi:

BAŞKA ERKEĞİN KOYNUNDA

"Medeniyet kadın ve erkeklerin sarmaş dolaşması değildir. Böylesi tehlikeli medeniyet halkımızın kanıyla uyuşmaz. Tango, ahlaksızlığın en büyüğüdür. Namuslu bir insan hanımının başka erkeğin koynunda dans etmesine izin vermez. Bu haysiyetsizliktir. Batman'da tango kursu açılması bize göre irticayla mücadelenin parçasıdır. Toplumu ahlaksızlaştırmak için bu tür faaliyetler yapılmaktadır. Yönetim kurulumuz kararıyla düşüncelerimizi açıkladık. Kimseye gözdağı vermek için bunları söylemedik."

"EDEPSİZLİĞİ YUTKUNAMAYIZ"

Dernek ayrıca yayınladığı bildiride "Bu hayâsızlığı gözümüzde diken varıruş gibi görmezden gelemeyiz, boğazımızda kılçık var gibi bu edepsizliği yutkunamayız." ifadelerine yer verdi.

Haftada bir dans ettiklerini belirten dans hocası Canan Coşkun "Tango edepsizlikse Türkiye Dans Federasyonu kapatılsın" diye konuştu.

Habertürk

yok böyle bir şey
 // gülgün
ben de o gün kursa katılanlardan birisiyim.çıkan haber tamamen yalan.ne tehdit ne başka kötü bir olay yaşandı.güzel güzel çekim ve röportaj yapıp gittiler.
konuyla ilgilenmeyen Batmanlıları zaten ilgilendirmiyor bu kurs......
06 Şubat 2010 11:53
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler