YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batı Karadeniz'de kuvvetli yağış alarmı!
Batı Karadeniz'de kuvvetli yağış alarmı!
05 Haziran 2015 11:53
Karadeniz Bölgesi'nin Batı Karadeniz bölümünde kuvvetli yağış alarmı verildi. Bugün ve yarın Batı Karadeniz'de sağanak ve kuvvetli yağışlar görülecek.

Zonguldak’ta sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.  

Zonguldak’ta sağanak yağış gece saatlerinden itibaren etkisini sürdürdü. Sabah saatlerinden itibaren de etkisini sürdüren yağış sebebiyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar yolda biriken sular sebebiyle ıslandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise Batı Karadeniz Bölgesi’nde kuvvetli yağışa karşı vatandaşları uyardı. Yapılan uyarıda; “Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren kıyı kesimleri başta olmak üzere Kastamonu çevreleri ve Sinop'un batısında, 05.06.2015 Cuma günü sabah ilk saatlerden itibaren Batı Karadeniz bölgesinde (Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Düzce, Kastamonu) yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ( ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı vb.) tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Hava sıcaklığının il merkezinde en düşük 15, en yüksek 19 olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklıkların hafta sonu itibariyle bir derece artması beklense de Cumartesi günü gök gürültülü sağanak yağışın devam etmesi bekleniyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler