YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başörtülüler CHP'ye inanmıyor
Başörtülüler CHP'ye inanmıyor
31 Ağustos 2010 13:32
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun referandum vaatlerinden "başörtüsü sorununu biz çözeriz"sözlerine Çukurova Üniversitesi'ne kayıt için gelen başörtülü öğrenciler inanmadıklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türban sorununu biz çözeriz" sözlerine üniversiteli öğrenciler inanmıyor.  

Çukurova Üniversitesi'nde bugün kayıt için gelen türbanlı öğrenciler, Öğrenci Kayıt Merkezi'nden içeri girerken özel güvenlik görevlileri tarafından başörtülerinin çıkartılması istendi. Kayıt yaptıracak öğrenciler, camlı bölmede başörtülerini çıkardıktan sonra kayıtlarını yaptırabildiler.    

Kayıt sonrası yeniden başörtülerini takan öğrencilerden Kadriye Dede, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Türban sorununu biz çözeriz" sözleri için,"İnanmıyorum doğrusu. Kemal beyin yapabileceğine hiç inanmıyorum. Gördük onların genel durumlarını. Yeni bir lider olsa bile CHP'nin bunu başarabileceğini inanmıyorum. Özgür bir ülkede yaşıyoruz. Kendi düşüncelerimiz ve dini özgürlüklerimiz var diyorlar fakat ne kadar özgür olduğumuz belli işte. AK Parti önce türbanı kaldıracağız dedi ama CHP karşı çıktı. CHP'nin yapacağına hiç inanmıyorum. Yapabileceklerse birlikte yapsınlar. Ama iki parti birlikte çözerse seviniriz" dedi.  

Kübra N. isimli öğrenci de, "Tabi başörtüsü sorunun kalkmasını istiyorum. Başörtüsünü çıkarıp girmek benim için zor oldu. Diğer arkadaşlar gibi girmek istedim"   

Meral B. adlı öğrenci ise, özgür bir eğitimin ortamında böyle bir yasağın olmasını çok saçma buluyorum. Türbanı çıkarıp içeri girmek zor oldu. Yarım saat orada oyalandım. Şapkayla içeri girebiliniyorsa ben de girmeliyim" dedi.

İHA

inanmaz
 // sefa bati
inanmazsiniz tabiki cünki sizi beyliyenler var eger inanirsaniz beslenme musluklariniz tikaniverir sizde ac kalirsiniz.....
31 Ağustos 2010 21:43
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler