YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başörtülü diye otobüsten indirildi
Bu kadarına da pes doğrusu! Lise öğrencisisırf başörtülü diye bir destanın yaratıldığı Çanakkale'ye alınmadı!
Başörtülü diye otobüsten indirildi
22 Ekim 2009 / 10:23 Güncelleme: 22 Ekim 2009 / 10:27

Alınan bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğünce yürütülen ''Cumhuriyet Eğitim Gezileri Projesi'' kapsamında Muğla'dan Çanakkale'ye Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gezi düzenlendi.

İddiaya göre, geziye katılan öğrencilerin bulunduğu otobüsün Çanakkale'ye hareketinden önce, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde hatıra fotoğrafı çekildi. Öğrencilerin bulunduğu otobüsün hareketinden 15 dakika sonra ise Fethiye İmam Hatip Lisesi öğrencisi Cemile Büşra Pirci, başörtülü olduğu gerekçesiyle Muğla kent merkezi çıkışında otobüsten indirildi ve Milli Eğitim Müdürlüğüne ait bir araçla Fethiye'ye gönderildi.

Pirci, Çanakkale'ye gitmeyi çok istediğini anlatarak, ''Bu olay beni ve ailemi çok üzdü. Otobüsün hareketinden 15 dakika sonra kılık ve kıyafetlerimin yönetmeliğe aykırı olduğunu söylediler ve beni otobüsten indirdiler. Otobüsten indikten sonra bir araçla beni Fethiye'ye gönderdiler'' dedi.

MUĞLA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü, konuyla ilgili AA'ya yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Bakanlığımız Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğünün Eylül-2009 tarihli emirlerinin 20. maddesine; geziye katılan öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı kılık kıyafet yönetmeliğinin okul forması hariç diğer hükümlerine uymaları gerekmektedir denilmektedir. Adı geçen öğrencinin geziye bahsedilen yönetmeliğe aykırı kıyafetle geldiği bakanlıkça görevlendirilen rehber tarafından tespit edilmiş ve kendisine yolculuk boyunca bu kıyafetle gidebileceği, ancak programın resmi bölümlerinde kılık kıyafet yönetmeliğine uygun olunacağı hatırlatılmış. Bunun üzerine öğrenci geziye katılmak istemediğini belirterek araçtan inmiş. Araçtan inen öğrenci, ailesinin yanına bir araçla gönderilmiştir.

Geziye katılacak öğrencinin seçimi ve uyacağı kurallar bakanlık emri gereğince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul yönetiminin sorumluluğunda olup, bu yönde öğrencinin bilgilendirilmediğinin tespiti halinde okul yöneticileri hakkında gerekli işlem yapılacaktır.''

Emsali görülmemiş bir bedbahtlık içinde olduklarını ne zaman fark edecek
 // ugur
Bir Türk dini inancı zayıf olsa bile (hatta Gayrimüslim bile olsa) Ecdadının;Allah’ın şeriatının dünyada hakim olması için geçmişten günümüze gövdesini siper ederek kanı nehirler gibi akmış, o uğurda Anadolu’yu, Çanakkale’yi, Asya’yı, Avrupa’yı, Afrika’yı, Hindistan’ı vb birçok muhitti kanlarıyla suluyarak, dağlar gibi kemikleri yığılmış ve milyonlarca şehit vermiş Müslüman Türk milletinin inancı gereği yaşayışına ve dahi başörtüs...
22 Ekim 2009 12:31
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler