YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başlık parası için öldürmüşler
Başlık parası için öldürmüşler
20 Ocak 2010 14:46
Oğlunun kaçırdığı kız için 10 bin lira başlık parası istediler... Yaşlı adam başlık parasını vermeyincede 54 yaşındaki adamı öldürdüler...

Adana'da 54 yaşındaki Hamdullah Erdoğan'ın, oğlunun 6 yıl önce kaçırdığı kıza 10 bin lira başlık parasını ödemediği için sırtından bıçaklanarak öldürüldüğü ortaya çıktı.

"Tatsızlık çıkmasın" diyerek kendi kızını da karşı aileye veren yaşlı adamı öldürdükleri iddiasıyla aralarında damadı ile kardeşinin de bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, 19 Aralık 2009'da merkez Seyhan ilçesi Yeniyurt mahallesinde 54 yaşındaki Hamdullah Erdoğan'ın sırtından bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri Şehabettin Tatik (20), Erkan Tatik (29) ile ağabeyi Cevdet Tatik (31), Dağıstan Erdemci (29) ve Nezir Tekin'i (26) gözaltına aldı. Polis yaptığı araştırmada, cinayete kurban giden Erdoğan'ın oğlu Rıza'nın 6 yıl önce Feride isimli bir kızı kaçırdığını, ardından ise iki aile arasında kız alıp-verme sebebiyle huzurluk yaşandığını belirledi. Öldürülen Hamdullah Erdoğan, kaçırılan kız karşılığında kendi kızı Cahide'yi de 4 yıl önce karşı aileye verdi. İddialara göre, bu anlaşma karşılığı kızı kaçırılan aile Erdoğan'dan 20 bin lira istedi. O da bu paranın 10 bin lirasını ödedi ancak gerisi kaldı. Bu arada, Erkan Tatik ile evlendirilen Cahide ise şiddet ve kötü davranışlar sebebiyle babası Hamdullah Erdoğan'ın evine sığındı. Erdoğan'ın, yaşanan olayların ardından oğlunun kaçırdığı kız sebebiyle ödeyemediği 10 bin lira için tehditler aldığı da öne sürülüyor.

Polis, yaşlı adamı ceviz alma bahanesiyle sokağa çağıranların 5 kişi olduklarını tespit etti. İstanbul ve Mersin'de gözaltına alınan kişilerden Erkan Tatik'in bıçağı kullandığını öğrenildi. İfadelerinin ardından zanlılar, bugün "tasarlayarak adam öldürmek" suçundan adliyeye sevkedildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler