YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent'te kaza: 3 yaralı
Başkent'te kaza: 3 yaralı
17 Şubat 2010 08:23
Kaza nedeniyle yolun tek şeridi bir süre trafiğe kapatıldı

Ankara'nın Mamak ilçesinde bir dolmuş ile zeytin yüklü minibüsün karıştığı kazada 3 kişi yaralandı. Minibüs şoförü itfaiye ekiplerinin yaklaşık yarım saatlik çalışması sonucu sıkıştığı yerden çıkarılabildi.

Ankara-Samsun yolu üzerinde sabah saatlerinde meydana gelen kazada, dolmuşta yolcu olmaması olası bir faciayı önledi. Minibüsteki zeytin tenekeleri yaklaşık 50 metre ileriye fırladı. Zeytinler ise etrafa saçıldı. Kaza nedeniyle yolun tek şeridi bir süre trafiğe kapatıldı.

Edinilen bilgiye göre kaza, Samsun yolu Yeşilbayır kavşakta meydana geldi. Sağduyu Caddesi'nden Samsun yoluna doğru giden Mesut Polat idaresindeki 06 J 1228 plakalı dolmuş, karşı yola geçmek istediği sırada zeytin taşıyan Erol Tuncel'in kullandığı 06 BY 8690 plakalı panelvan minibüs ile çarpıştı.

Çarpmanın etkisiyle dolmuş karşı yola geçerek trafiği kapatırken, minibüsten fırlayan zeytinler yaklaşık 50 metre ileriye fırladı. Kazada Minibüs şoförü Erol Tuncel ile yanındaki Samet Karataş ve dolmuş şoförü Mesut Polat yaralandı. Yaralılardan Karataş ve Polat ambulansla Ankara ve Dışkapı SSK hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bu arada, zeytin taşıyan minibüste bulunan şoför Erol Tuncel araçta sıkıştı. Yaralı şoför, itfaiye ekiplerinin yaklaşık yarım saatlik çabası sonucu sıkıştığı yerden kurtarılabildi. Acılar içerisinde bağıran Tuncel, ambulansla Dışkapı SSK Hastanesi'ne kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler