YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkentte kansere karşı büyük buluşma
Başkentte kansere karşı büyük buluşma
23 Kasım 2015 07:32
Altı ay ömür biçilen ancak kanseri yenen Dida Kaymaz, kurduğu dernek çatısı altında gerçekleştirdiği seminerler kapsamında başkente geliyor

Kansere karşı verdiği mücadeleyi "180 Derece" adını verdiği kitapta anlatarak bu hastalıkla mücadele edenlerin yolunu aydınlatan Dida Kaymaz'ın kurduğu Kansersiz Yaşam Derneği, Anadolu gezisini sürdürüyor. Dernek, yurt gezisine Ankara'da devam ediyor. Çalışmalarını tüm Türkiye'ye ulaştırmak için "YaşaTIR" projesini hayata geçiren Kansersiz Yaşam Derneği, mobil seminerler vereceği, özel tasarlanmış TIR'ı ile halkın, hastalıkta ve sağlıkta kullanabilecekleri hayat kurtaracak bilgilere sahip olmasını sağlamak için yola çıktı.

ÜÇÜNCÜ DURAK ANKARA

Kanser hastalarının yaşam kalitesinin artırılmasını hedefleyen seminer TIR'ı YaşaTIR, yolculuğunun üçüncü durağı olan Ankara'da, yarın Güven Hastanesi önünde konuşlanacak. Mide, kolon, akciğer, karaciğer ve beyin bölgesinde baş gösteren hastalık nedeniyle doktorlar tarafından "6 aylık ömrün var" denilen ancak mücadeleci kimliği tıbbi müdahaleler ve alternatif tıbbın desteğiyle amansız hastalığı yenen Dida Kaymaz'ın kurduğu Kansersiz Yaşam Derneği'nin etkinliklerinde, Nur Bilen Yavuzer ve Nilgün Bodur'un sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme ve iyi yaşam üzerine sohbetleri ve çeşitli workshop'lar yer alacak. AK Parti Kadın Kolları'nın da destek vereceği etkinlikte, Güven Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Serdar M. Özbaş da yer alacak.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler