YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlığın sahip çıktığı İsmail'in tedavisi başladı
Başbakanlığın sahip çıktığı İsmail'in tedavisi başladı
22 Aralık 2015 16:32
Başbakanlığın sahip çıktığı ‘Von recklinghousen' hastası çocuğun Uludağ Üniversitesi'nde tedavisine başlandı.

Balıkesir'in Sındırgı ilçesine bağlı Eğridere Mahallesi'nde imamlık yapan Eyüp Karabulut, bir süredir Von recklinghousen hastası olan küçük oğlu İsmail için doktor arıyordu. Gezmedik hastane bırakmayan çaresiz adamın yardım çağrısına Başbakan Ahmet Davutoğlu karşılık verdi.

Davutoğlu’nun talimatıyla, başbakanlık yetkilileri tarafından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 22 Aralık tarihine randevu alındı. Küçük İsmail, Balıkesir Valiliği tarafından tahsis edilen özel bir otomobille sabah erken saatlerde Bursa'ya getirildi.

İsmail, 5 yıl önce kendisini tedavi eden Prof. Dr. Hakan Coşkun'a emanet edildi. İsmail'in tedavisi için gerekli testleri başlatan Coşkun, "Bundan 5 yıl önce İsmail tedavi için geldiğinde boyun kısmında küçük bir kitle vardı. Bu kitleden alınan parçanın patolojik incelemesinin ardından hastamıza 'nörofibromatozis' teşhisi koyulmuştu. Bu irsi bir hastalık. Ayrıca bu kitleden kaynaklanan solunum problemi için biz İsmail'in boğazına bir delik açmıştık" dedi.

Teşhis ve tedavi sürecini değerlendiren Coşkun, "Tümör kitlesi şu anda hastamızın boyun ve sırt kısmını neredeyse kaplamış durumda. Bu durum hastamızın birçok hayati fonksiyonunu olumsuz etkiliyor. Ayrıca bu kitleler zaman içinde kötü huylu çeşitli hastalıklara da dönüşebiliyor. Tedavi sürecinde izlenecek yol yapılan testlerin ardından netleşecek. Şu an öncelikli hedefimiz kitlelerin küçültülerek hastamızın solunumunu rahatlatmak" diye bilgi verdi. 

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler