YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan’a üzülen vatandaşta felç riski
Başbakan’a üzülen vatandaşta felç riski
28 Mart 2014 16:09
Frankfurt'ta yaşayan, önceki gün haberlerde kısılan sesiyle mitingde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı görünce üzüntüden hastalanan Vahit Tezgider’in felç riski taşıdığı ifade edildi.

Fenalaşıp hastaneye kaldırılan Tezgiderin’in oğlu Hüseyin Tezgider babasının Başbakan Erdoğan'ı çok sevdiğini, onu sesi kısılmış bir şekilde izlerken baygınlık geçirdiğini söyledi.

Babasının sağlığına çok önem veren ve düzenli spor yapan biri olduğunu dile getiren Tezgider, seçimlerde oy kullanmak için Türkiye'ye gitmeyi planladığını ifade etti.

Babasının bilinci açıldığında ilk olarak Başbakan Erdoğan’ı sorduğunu söyleyen Tezgider, "45 yıldır Almanya'da yaşamasına rağmen, Türkiye gündemini dakika dakika takip ederdi. Başbakan'ı o kadar çok seviyordu ki, o televizyona her çıktığında duygulanıyordu. Son seferde de bu olay başımıza geldi. En kısa sürede iyileşmesi için dua ediyoruz" şeklinde konuştu. Vahit Tezgider’in karısı Fatma Hanım ise eşinin bu süreçte, Erdoğan’ı yalnız bırakmamak için Türkiye gelmek istediğini, fakat hasta olduğu için kendisini bırakıp gidemediğini söyledi. Hüseyin Tezigider, babası iyileşir iyileşmez Başbakanı görmeye Türkiye’ye gelmek istediklerini dile getirdi.

Hastane yetkilileri Vahit Tezgider'in durumunun iyiye gittiği bildirilirken, hayati tehlikesinin bulunmadığı ancak kısmi felç tehlikesinin henüz geçmediği ifade etti.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler