YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan yine 3 çocuk dedi
Başbakan yine 3 çocuk dedi
06 Kasım 2010 21:47
Başbakan Erdoğan şahitliğini yaptığı genç çifte her zaman olduğu gibi 3 çocuk tavsiyesinde bulundu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Güral Porselen'in sahibi İsmet Güral'ın oğlu Ali Güral ile Ceren Kanlıcı'nın nikah şahitliğini yaptı.

Sheraton Otel'de düzenlenen nikahı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek kıydı. Gelin ile damadın şahitliklerini ise Başbakan Erdoğan, Devlet Bakanı Egemen Bağış, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Nobuaki Tanaka ve Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi İstvan Szabo yaptı.

Başbakan Erdoğan, gelin ve damadın evlilik akdini kabul ettiklerini söylemesinin ardından, ''Ben de şahit oldum. Allah'tan mutluluklar diliyorum'' dedi. Daha sonra evlilik cüzdanını gelin Ceren Güral'a veren Erdoğan, her iki aileye de mutluluklar dileyerek, yeni evlenen çiftten vatana, millete faydalı nesiller yetiştirmelerini istedi. Erdoğan'ın ''Bizim bir de çiftlerden isteğimiz oluyor. En az 3 çocuk, diyoruz. Gerisi Allah kerim'' demesi üzerine, gelin Ceren Güral, ''İnşallah Sayın Başbakanım'' dedi. AA

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler