YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Erdoğan 34 yıl önce gittiği evi unutmadı
Toplu açılış törenine katılmak üzere Van'ın Özalp ilçesine giden Başbakan Erdoğan, törenin ardından 34 yıl önce ilçeye yaptığı ziyaret sırasında konuk olduğu Mehmet Ateş'in evine gitti.
Başbakan Erdoğan 34 yıl önce gittiği evi unutmadı
28 Ekim 2013 / 10:43 Güncelleme: 28 Ekim 2013 / 14:49

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ilçe merkezindeki toplu açılış töreninden sonra 1979 yılında ilçeye yaptığı ziyarette konuk olduğu Mehmet Ateş’in evine gitti.

Eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile gittiği evde, aile üyeleriyle bir süre görüşen Erdoğan, daha sonra Erciş’teki toplu açılış törenine katılmak üzere ilçeden ayrıldı.

Başbakanın evlerini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Mehmet Ateş'in oğlu Recep Ateş, 34 yıl önce Başbakan Erdoğan'ın evlerinde konuk olduğunu ve çay içtiğini söyledi.

Babası Mehmet Ateş’in hacda olduğu için kendisini karşılayamadığını bildiren Ateş, "Başbakan'ın evimizi ziyaret etmesi çok güzel bir şey. Allah ondan razı olsun. Kendisine çok teşekkür ederiz. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Başbakanımıza aşure ve kahve ikram ettik" dedi.

Recep Ateş’in oğlu Abdullah Ateş de Başbakan'ın ziyareti sırasında dışarıda bekleyen koruma polislerine tandır ekmeği ve otlu peynir ikram etti.

11:21
 // EBU'UL VEFA
Evet iki büyük Ebu'l Vefa mız vardır. Biri, zahiri, diğeri ise batıni ilmin sultanıydı. Üçüncü Ebu'l Vefa'mız, Başbakanız ise siyasetin Ebu'l Vefa'sıdır....
28 Ekim 2013 11:21
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler