YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan Davutoğlu'nun çabaları da yetmedi...
Başbakan Davutoğlu'nun çabaları da yetmedi...
31 Ocak 2016 16:27
İş görüşmesi için gittiği Vietnam'da domuz gribine yakalanan ve Türkiye’ye getirilemeyen Türk iş adamı, ailesi ve devlet yetkililerinin mücadelesine rağmen hayatını kaybetti.

Vietnam’a 15 Ocak’ta iş görüşmesi için giden Ankaralı işadamı Mehmet Acımık (34) rahatsızlanarak Hanoi şehrinde Bach Mai Hastanesine kaldırıldı. Doktorlar, kronik astım rahatsızlığı bulunan Acımık’a, H1N1 virüsü kaptığı teşhisi konuldu. 

Türkiye ile Vietnam arasında sağlık anlaşması bulunmadığı, kardeşinin sigortasının orada bir geçerliliği olmadığını vurgulayan Devrim Acımık, hastane yetkililerin parayı vereceklerine dair taahhüt istediklerini, aksi takdirde fişinin çekileceğini söylemeleri ile yıkıldı.

Ciğerlerine oksijen veren bir cihaza bağlandığı için Türkiye’ye getirilemeyen ve 15 gün yoğun bakımda yatan kardeşinin hastane masraflarını karşılamakta zorlandıklarını belirten Devrim Acımık, İhlas Haber Ajansı (İHA) aracılığıyla devlet yetkililerinden yardım istedi.

BAŞBAKANLIK KAYITSIZ KALMADI 

İHA’nın gündeme getirdiği Acımık ailesinin yardım çağrısına Başbakan Ahmet Davutoğlu da kayıtsız kalmadı. Başbakanlık yetkilileri Vietnam Türk elçiliğine sağlık masrafları için gerekli olan parayı gönderdi. Ancak 34 yaşındaki genç işadamı Mehmet Acımık yaşam mücadelesini kaybetti.


İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler