YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başarılı öğrencilere tatil ödülü
Başarılı öğrencilere tatil ödülü
17 Temmuz 2011 12:26
Derslerinde başarılı olan 50 kız öğrenci "Takdirim Beni Tatile Götürüyor"peojesi kapsamında geziye gönderildi.

Muş'ta, derslerinde başarılı olan 50 kız öğrenci, ''Takdirim Beni Tatile Götürüyor'' projesi kapsamında, Bursa, Çanakkale, İstanbul, Şanlıurfa ve Gaziantep illerini kapsayan geziye gönderildi.

Valilik koordinasyonunda, Muş Öğretmenler Derneği tarafından yürütülen, ''Takdirim Beni Tatile Götürüyor'' projesi, Devlet Planlama Teşkilatı'nın (DPT) Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edildi.

Geziye gönderilen öğrenciler için Valilik binası önünde uğurlama töreni düzenlendi.

Vali Yardımcısı Okan Leblebicier, törende yaptığı konuşmada, başarının her zaman karşılığının olduğunu belirterek, derslerinde başarılı olarak takdir alan öğrencilerin gruplar halinde tatile gönderildiğini söyledi.

Başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi için zaman zaman benzeri aktivitelerin yapılacağını söyleyen Leblebicier, ''Bugün olduğu gibi yarın da başarılar ödüllendirilecek'' dedi.

Muş Öğretmenler Derneği Başkanı Cemil Asi de gezinin amacına uygun geçmesi için gidilen illerde, her türlü etkinliğin gerçekleştirileceğini ifade etti.

Öğrencilerin, gezi kapsamında göreceği yerlerin tarihi önem taşıdığına dikkati çeken Asi, ''Öğrencilerimiz, İstanbul'da Ayasofya, Sultan Ahmet, Beyazıt, Tophane, Eyüp, Süleymaniye, Sur içi, Yere Batan Sarıcı ve boğazın o eşsiz güzelliğini görme imkanına sahip olacaklar'' diye konuştu.

Maddi durumu iyi olmayan ve yıl boyunca derslerinde başarılı olan öğrencilerin geziye götürüldüğünü vurgulayan Asi, ayrıca öğrencilerin sosyal çevre ve sosyal toplumla barışık bir yaşam sürdürmelerini amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından, oldukça heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler, ilk gezecekleri yer olan Şanlıurfa'ya uğurlandı.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler