YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başak Aydıntuğ'a 'ağırlaştırılmış müebbet hapis'
Başak Aydıntuğ'a 'ağırlaştırılmış müebbet hapis'
Başak Aydıntuğ'a 'ağırlaştırılmış müebbet hapis'
26 Nisan 2008 / 07:49 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Prof. Dr. Ayşe Olcay Tiryaki'nin katil zanlısı kızı Başak Aydıntuğ'a 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezası istemiyle dava açıldı. Bu Başak'ın iyi hal gösterse bile en az 30 yıl cezaevinde yatması anlamına geliyor.


Prof. Dr. Ayşe Olcay Tiryaki'nin katil zanlısı kızı Başak Aydıntuğ'un (21), “ağırlaştırılmış müebbet hapis'le cezalandırılması istemiyle dava açıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Tiryaki'nin öldürülmesiyle ilgili soruşturmayı tamamladı. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası 'İyi hali bile olsa asgari 30 yıl cezaevinde yatması anlamına geliyor' Cumhuriyet Savcısı Mustafa Şahin Tanrıöver tarafından açılan davanın iddianamesinde, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Tiryaki'nin, Aralık 2005'te eşi Semih Aydıntuğ'dan boşanarak, Beysukent'teki üç katlı evde ikamet etmeye başladığı belirtildi.


ANNESİNİ SUÇLUYORDU


Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Başak Aydıntuğ'un, anne ve babasının ayrılmasının ardından bazen annesinin bazen babaannesinin yanında kaldığına yer verilen iddianamede, Aydıntuğ'un, boşanmayla ilgili olarak sürekli annesini suçladığı kaydedildi.


YATARKEN KAPIYA KİLİT


Anne ile kız arasında devamlı bir huzursuzluk ve geçimsizlik olduğu ifade edilen iddianamede, “Başak Aydıntuğ'un çok para harcadığı, barlara gittiği, alkol aldığı ve erkek arkadaşlarıyla birlikte olduğu, annesinin de kızını sürekli ikaz ettiğine” yer verildi. Tiryaki'nin, yakın arkadaşlarına “kızının kendisini öldürmeyi düşündüğünü söylediği” kaydedilen iddianamede, Tiryaki'nin, gece yatarken odasının kapısını kilitlediğine yer verildi. İddianamede, Aydıntuğ'un, kendisini ikaz eden annesine, “Hayvan. Köpek. Senden nefret ediyorum.” ve benzeri sözler söylediği kaydedildi.


Bir yıl önce de boğmak istemiş


Başak Aydıntuğ'un, bir yıl kadar önce de boğazını sıkarak, annesini boğmak istediği ifade edilen iddianamede, Tiryaki'nin “imdat” diye bağırması üzerine evdeki hizmetçinin olay yerine geldiği ve Aydıntuğ'un da annesini bıraktığı belirtildi. Tiryaki'nin kızını psikoloğa götürdüğü ancak psikologların Başak Aydıntuğ'un psikolojisinin normal olduğunu söyledikleri aktarıldı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler