YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baraj taştı, Kayabaşı su altında kaldı
Yağmur yine İstanbul'u vurdu. Sazlıdere Barajı hafta sonu etkili olan sağanak yağışın etkisi ile taştı. Barajın altından geçen Kayabaşı yolu su altında kaldı.
Baraj taştı, Kayabaşı su altında kaldı
22 Aralık 2009 / 14:14 Güncelleme: 22 Aralık 2009 / 14:14

İstanbul'da hafta sonu etkili olan yağmur Sazlıdere Barajı'nı taşırdı. Barajın altından geçen Kayabaşı yolu su altında kaldı. Su ile kaplı yoldan geçmeye çalışan çok sayıda araç mahsur kaldı. Sürücüler her yağmur yağdığında göle dönüşen yol ile kimsenin ilgilenmemesinden yakındı.

 

 

 

 

Hafta sonu yağan yağmurla dolan Sazlıdere Barajı kot farkından dolayı taştı. Çevre derelerden ve barajdan gelen su nedeniyle barajın yakınından geçen Kayabaşı yolu mağaralar mevkii sular altında kaldı. Suyun derinliğini hesaplayamayan sürücüler suya girdikten bir süre sonra mahsur kaldı. Göle dönüşen yolda suda kalan araçları bölgede bulunan iş makineleri kurtardı.

 

Bölgede bulunan birçok köyü ve mahalleyi Küçükçekmece ile Başakşehir'e bağlayan yolun ulaşıma kapanmasına tepki gösteren sürücüler, "Her yağmur yağdığında burası göl oluyor. Büyük araçlar geçiyor ancak otomobiller buraya geldikten sonra geri dönmek zorunda kalıyor. İki gündür burası böyle ancak belediyeden bir yetkili gelmedi." dedi.

Göle dönen yolda girerek karşı tarafa geçmeyi başaran araçların plakalarını bıraktığı gözlendi. Yol kenarında çok sayıda araç plakası bulundu.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler