YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balyoz satışları arttı
Balyoz satışları arttı
06 Şubat 2010 17:16
'Balyoz' darbe planının basın yayın organlarında devamlı gündemde tutulması, balyoz satışlarını arttırdı.

Dünyadaki ekonomik kriz sebebiyle işlerin durgun olduğu bir dönemde, balyozun gündeme gelmesi üreticilerin yüzünü güldürdü. Denizli'den Türkiye'nin ihtiyacının yüzde 70'ini karşılayan Aki Demir ve Çelik Sanayi'nde üretilen balyozlar, TIR'larla dört bir tarafa gönderiliyor.
 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın içinde kilitli kalarak rahatsızlandığı makam arabasının camının kırılmasında kullanılan balyozu üreten firmanın sahibi Halil Aki, "Basında balyoz olayı, balyozun ne kadar önemli bir el aleti olduğunun ifadesidir.

Balyoz hem kırar dağıtır, hem parçalar, böler, hem de yeri geldiğinde can kurtarır. Bundan birkaç yıl önce Başbakanımızın arabası kilitlendiğinde, onu da bizim balyoz açtı. O zaman da basın yayın organlarında balyozdan bahsedilmişti." dedi.
 

Balyozun çok eski bir el aleti olduğunu belirten Aki, Osmanlı zamanında adının "külük" olduğunu aktardı. Balyoz Darbe Planı'yla bir çeşit bedava reklam yapıldığını vurgulayan Halil Aki, "Böylece bizim balyoz tanıtılmış oldu. Vatandaşlar arasında, balyozun ne olduğunu bilmeyenler vardı." şeklinde konuştu.
 

Türkiye'nin balyoz ihtiyacının yüzde 70'ini karşıladıklarını kaydeden Aki, "Darbe planının basında gündeme gelmesinden sonra satışlarımız gözle görülür oranda arttı. Balyoz üretimi konusunda TSE belgeli tek firmayız. Balyozlarımız, dünya standartındadır. Bizden mal alan bazı tüccarlar ihracat yapıyor. Yılda 25-30 bin adet civarında balyoz üretiyoruz." açıklamasında bulundu.
CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler