YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balıkesir'de kan donduran cinayet
Balıkesir'de kan donduran cinayet
05 Kasım 2010 14:24
Ailesinin 5 ay önce kayıp diyerek polise bildirdiği şahıs Kaz Dağları'nda elleri ayakları bağlanmış başına 2 kurşun sıkılarak öldürülüp gömüldüğü ortaya çıktı. Maktulün alacak-verecek meselesi yüzünden öldürüldüğü iddialar arasında...

Ailesinin 5 ay önce, "kayıp" diye polise müracaatta bulunduğu şahıs, Kaz dağlarında öldürülüp bir çukura gömülmüş halde bulundu.   

Edinilen bilgiye göre, 3 Haziran 2010 tarihinde Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğüne giden Adem Şahin, 32 yaşındaki oğlu Mehmet Şahin'den 15-20 gündür haber alamadığını beyan ederek kayıp müracaatında bulundu. Yapılan araştırmalar neticesinde, en son Muammer Işık isimli şahıs ile görüldüğü belirlenen Mehmet Şahin'in öldürülerek Kaz dağlarına gömüldüğü bilgisine ulaşıldı. Emniyet Müdürü Ömer Aydın'ın talimatıyla özel bir ekip kurularak çalışmalara devam edildi. Olayla ilgili toplam 22 ayrı şahsın ifadesi alındı.   

Muammer I. ile oğlu S.I. ve eşi M.I. 2 Kasım sabahı ikametlerinde gözaltına alındı. Evde yapılan aramalarda, cinayette kullanılan 1 ruhsatsız tabanca ile 12 adet mermi, 1 ruhsatsız av tüfeği, tüfeğe ait 134 adet çeşitli markalarda atıma hazır fişek, 2 adet bıçak, 4 adet kelepçe anahtarı, aynı araca ait 2 adet ruhsat, çok sayıda CD, 2 adet bilgisayar, kamera, çeşitli markalara ait SIM kartlar ve hafıza kartları ele geçirilirken, olayda kullanıldığı tespit edilen araca da el konuldu.   

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube'de gözaltına alınan şüphelilerden Muammer I'nın cinayeti itiraf ettiği bildirildi. Zanlı, Mehmet Şahin'i Kaz dağlarında öldürüp ormana gömdüğünü itiraf etti. Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Kalkım bölgesinde kazı yapan ekipler, Mehmet Şahin'in cesedine ulaştı. Savcı ve jandarma nezaretinde çıkarılan ceset, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Çocuklarının ölüm haberini alan Şahin'in ailesi ise gözyaşına boğuldu.   
  
ALACAK-VERECEK İDDİASI  

Muammer I'nın, birlikte cep telefonu işi yaptıkları Mehmet Şahin'i alacak-verecek meselesinden öldürdüğü ileri sürüldü. Zanlının, ortağını dağa götürdükten sonra burada bir ağaca bağladığı, hala firari olarak aranan bir kişiyi de önceden kurgulanan senaryo gereği başka bir ağaca bağladığı belirtildi. Elleri ve ayakları bağlı olan Mehmet Şahin'i başına sıktığı iki kurşun ile öldüren şüpheli, daha sonra yanlarında getirdikleri kazma ve kürekle açtıkları çukura maktulü gömüp, toprağın üzerini ağaç dallarıyla örttü.   

Zanlı Muammer I. ile oğlu S.I. ve eşi M.I., "kasten adam öldürme, kişiyi hürriyetinden mahrum bırakma, suça yardım ve yataklık etme, yağma ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanuna muhalefet" iddiasıyla adliyeye sevk edilecek. Polis, azmettirici olabileceği tahmin edilen bir şüpheliyi daha arıyor.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler