YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balık avlama dersi verilir!
Bu güzel görüntülerin adresi İzmir'den...Bir sokak kedisi bir vatandaşın beslediği balıkları sabırla izliyor, takip ediyor ve bitirici darbeyi vururak avlıyor. Usta balıkçılara taş çıkaran kediyi görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.
Balık avlama dersi verilir!
14 Ekim 2010 / 15:38 Güncelleme: 14 Ekim 2010 / 15:45

İzmir'in Dikili ilçesinde sokak kedisinin denizden balıkları ustalıkla avlaması görenleri hayrete düşürdü. Islanmak pahasına da olsa Metin Odabaşıoğlu'nun beslediği balıkları dikkatlice izleyen kedi. Patileriyle avladığı balık ile evinin yolunu tuttu.  

Usta balıkçılara taş çıkaran kedi İzmir'in Dikili ilçesinde her sabah  Metin Odabaşıoğlu'nun beslediği balıkları ustalıkla avlayarak karnını doyuruyor. Odabaşı oğlu sabahın erken saatlerinde denizdeki balıklarını besliyor. Balıkları kıyıya yaklaşmasını fırsat bilen sokak kedisi ise kayalıklarda nöbet tutarak balıkları izliyor. Bir anlık fırsatı değerlendiren kedi sabah kahvaltıda boyunca balık ile karnını doyuruyor. 

Yıllardır aynı yerde balıkları beslediğini ve kimseye yakalatmadığını belirten Metin Odabaşıoğlu "40 yıldır her gün aralıksız olaraktan, gece güz balıkları beslerim. Bular benim günlük evlatlarım gibidir. Her gün bunları beslemek benim için bir vazifedir. Hiç kimseye tutturmam fakat bir tane düşmanım var oda doğanın kanunu olarak o sarı kedinin  tutmasına izin veriyorum. Oda yer gün gelip burada balık yakalar, yaşam savaşını devam ettirir" dedi
 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler