YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakımevinde kalan yaşlıların içler acısı hali!
Tekirdağ’da özel bir bakım merkezinde kalan engelli yaşlıların içler acısı halde olması bir engelli yakını tarafından cep telefonunun kamerasıyla görüntülendi.
Bakımevinde kalan yaşlıların içler acısı hali!
13 Nisan 2013 / 10:11 Güncelleme: 13 Nisan 2013 / 10:20

Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından bakıma muhtaç engelli yaşlıların sevk edildiği özel bir bakım merkezinde yaşananlar tüyler ürpertiyor.

38 engelli yaşlının kaldığı bakım merkezindeki yaşlılara yapılan kötü muamele bir engelli yakını tarafından cep telefonu ile kaydedildi. Görüntülerde steril olmayan bir ortamda kalan yaşlıların, vücutlarını yaraların sardığı görülüyor.

El, kol ve bacaklarını yaraların sardığı yaşlıların, vücutlarının yaralar nedeniyle çürüdüğü kaydediliyor. Bir engellinin bacağının kangren olma seviyesine geldiği bakım evinde, yaşlılarla ilgilenen hiçbir görevlinin olmaması ise dikkat çekiyor.

Bazı yiyeceklerin çürüdüğü bakım merkezinde yaşlılara verilen yemeklerin üzerinin açık bekletildiği de kameraya yansıyor.

Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından bakıma muhtaç engelli yaşlıların sevk edildiği özel bakım merkezinin her engelliye verdiği hizmet karşılığında ücret aldığı kaydedildi.

Soruşturma sonunda bakım evi uyarılmış

Görüntülerin bir ay önce kendilerine intikal ettiğini kaydeden Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Resul Darama, “Konu ile ilgili görüntüler valilik aracılığı ile bize intikal etti. Görüntülerle ilgili soruşturma başlattık. Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı başkanlığında 18 kişilik bir inceleme ekibi kurarak söz konusu yerde inceleme yaptık. Bu yere yapılan 2 incelemenin ardından bakım evini uyardık.” dedi.

İşte yürek burkan o görüntüler:

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler