YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakıcısını vuran dede serbest
Bakıcısını vuran dede serbest
30 Aralık 2009 18:05
Bakıcısını vuran 97 yaşındaki kişi, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Antalya'da 20 yaşındaki bakıcısını vuran 97 yaşındaki Yunus K, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, Antalya'nın Gündoğdu Mahallesi'nde bakıcısı T.Y'yi av tüfeğiyle vuran ve götürüldüğü polis merkezinde fenalaşarak hastaneye kaldırılan Yunus K, tedavisinin tamamlanmasının ardından Sanayi Polis Merkezi'ne götürüldü. Buradaki sorgusunun tamamlanmasının ardından Adliye'ye sevk edilen Yunus K, Savcılık tarafından tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme, Yunus K'yi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

Zanlı, kendisine ve eşine bakıcılık yapması için daire verdiği ve daha sonra davalık oldukları bakıcı T.Y'nin barışmak isteğiyle evine geldiğini öne sürdü. Eve almak istemediği kadının zorla içeri girdiğini savunan Yunus K, kadının kendisine zarar vermesinden korktuğu için silahıyla bakıcı T.Y'ye ateş ettiğini iddia etti.

Yunus K'nın bir süre önce T.Y'ye ölene kadar kendisi ve yatalak hasta eşine bakması için oturduğu apartmandaki bir dairesini bağışladığı, tapu devrinin ardından Yunus K. ile T.Y'nin bu kişinin oğulları tarafından darp edildiği kaydedilmişti.  

Yunus K'nın verdiği dairenin tapusunu iptal ettirmek amacıyla dava açması üzerine bakıcı T.Y'nin de bu kişinin kendisine cinsel tacizde bulunduğunu öne sürdüğü bildirilmişti.  AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler