YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan'ın yüzüne telefonu kapattı!
Bakan'ın yüzüne telefonu kapattı!
11 Ekim 2012 17:52
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'de yeni açılan Plus Telekom'a ait çağrı merkezinin açılışından önce merkeze gelen bir şikayete telefonuna cevap verdi.

 Telefon eden Muzaffer adında bir müşteriyle Bakan Yıldırım arasında ilginç diyalog yaşandı.

 Borcu olmadığı halde telefonuna 'Borcunuz var' mesajı geldiğini belirten müşterinin kimlik bilgilerini alan Yıldırım, annesinin kızlık soyadını sorunca beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Bilgilerin çalınmaması için böyle bir yöntem izlendiğini anlatmaya çalışan Yıldırım'ın söyledikleriyle ikna olmayan müşteri, telefonu kapattı.

Telefondaki diyalog şöyle gelişti:

 "Alo ben Binali Yıldırım. Size nasıl yardımcı olabilirim? Borcunuz var mı diye mesaj geldi öyle mi? Ne borcu ne ile ilgili? Telefona mı geldi, nereye geldi? Telefon hattınız hangisi? Vodafone. Mesaj ne diyor tam olarak? Neye boş ver yahu. Ben kiminle görüşüyorum? Alo..Nereden arıyorsunuz, kiminle görüşüyorum? Beykoz'dan. İsminiz ney efendim? Muzaffer. Muzaffer Bey; bu işi halledelim ya, boşver olur mu? Tamam yahu, borcun yoksa yanlış göndermişlerdir. Arayıp bulacağız, niye canını sıkıyorsun ki? Sen canını sıkma Muzaffer Bey kardeşim, her derdin çaresi var. Niye canını sıkıyorsun. Borcun yoksa yanlış yapmışlardır. Biz de yanlış yapanın canına okuruz. Sen numarayı söyle. Önce kimlik numaranı söyle. 0 545 ......Nüfus kağıdı numaranı önce söyle. Var mı yanın da nüfus kağıdın? Onu söyle ki ona göre, herşey nüfus kağıdı...Nüfus kâğıdında uzun bir numara var ya, onu söyle. Yavaş yavaş söyle. 22919227958. Seri numarasını da var orada NA diye bir şey var ya onudu söyle. Harf, harf olacak. ABC gibi bir şey yok mu? Bayrağın altında hemen, hilâlin altına bak. İşte o seri numarası. Zz, 14'mü 11'mi. 11 tamam daha bitmedi, devamını söyle. Nazilli'nin N'si. Fotoğrafın altındaki numarayı söyle. 022357.. tamam. Annenin evlilikten önceki soyadını da söyle. Nasıl yani, annen daha önce mi vefat etti? Bunu niçin soruyorlar biliyor musun? Senin bilgilerini başkalarının kullanmasın diye. Şimdi bilgilerini yazdık ya, birisi ele geçirmesin diye annenin kızlık soyadını soruyorlar. İlk ve ikinci harfini söyle, fazla yok. Muzaffer Bey diyor ki, 'Bir derdimiz var, anlatacağız, anamızın nikâhını bile soruyorsunuz.' Gitti. Kızdı mı bize?

  Bakan Yıldırım, daha sonra konuyu izah etmek için şirket yetkililerinden müşterinin telefon numarasını istedi. Diyaloğun ardından çağrı merkezi hizmete açıldı.

Yıldırım, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada İzmir'de son 1,5 yılda açılan bilişim merkezlerinin 5 bin gence iş imkanı sağladığını kaydetti.

İzmir'in bilişim merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Yıldırım, "İzmir'i bilişimin merkezi olacak." dedi. 

 Açıklamanın ardından Muzaffer Bey'in telefonunu isteyen Yıldırım, vatandaşın gönlünü almak için arayacağını söyledi.  Telefon numarasının kısa sürede bulunamaması üzerine Bakan, Muzaffer Bey'in aranması için yetkililere talimat verdi.

 Yıldırım'ın, "Her şey güzel gidiyordu annesinin kızlık adını sorunca her şey karıştı" demesi gülüşmelere sebep oldu.

CHA

              

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler