YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Soylu TEDES için noktayı koydu!
Tuzak radar uygulaması TEDES'lerin kaldırılmasına yönelik Bakan Soylu tarih verdi.
Bakan Soylu TEDES için noktayı koydu!
14 Eylül 2016 / 16:33 Güncelleme: 14 Eylül 2016 / 16:34

Birçok sürücünün tepkisini çeken Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) ile ilgili bir süredir tartışmalar sürüyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde uygulamanın kaldırılacağını söylemişti.

Daha sonra açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal ise, EDS radar sistemlerinin yaygınlaştırılacağının sinyalini vermişti.

Bu iki açıklamanın ardından vatandaşın kafası karıştı. Ancak durum o kadar karışı değil. Çünkü TEDES ile EDS birbirinden farklı uygulamalar. Üstelik Bakan Soylu yeni yaptığı açıklama ile konuya noktayı koydu ve TEDES'lerin kaldırılmasına diar tarih verdi.

'ÇOK DAHA DİKKATLİ OLDUK'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sürücülerin şikayetçi olduğu TEDES ile ilgili açıklama yaptı. Soylu, "Devlet hem vatandaşını korumak için hem de gelir elde etmek için vatandaşına tuzak hazırlamaz. Bayram üstü bu konuda çok daha dikkatli olduk. Bayram ertesi uygulamaya girecek. Bu konudaki bütün hazırlıklar yapıldı. İnşaallah, ortaya koyduğumuz iradeye milletimiz de karşılık verecek" diye konuştu.

Habertürk

 // Duran kaçan
Ben salladım gittim 1dakika içinde 4radar cezası yedim 8adetde gelecek osmancıkta seçimde bende düşünmeye cem karadeniz yoluna gişe konsun gelen geçen DEN 10 tl alınsın belediyelere al para...
22 Eylül 2016 06:43
...
 // Yahya RAMİ
Devlet vatandaşının can ve mal güvenliği için her türlü tedbiri ciddiyetle almalı ve uygulamalı. Buna evet! Ama devlet vatandaşına tuzak ta kurmamalı! Bu devletin ciddiyetine ve en önemlisi de güvenilirliğine açık zarar verdiği asla unutulmamalı!!!...
14 Eylül 2016 18:40
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler