YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakalım kurban çare olacak mı?
Kars'ın Selim ilçesine bağlı Kaynarlı köyünde Bayramı namazını kılan köy sakinleri namazdan sonra mezarlığa akın ettiler
Bakalım kurban çare olacak mı?
20 Eylül 2009 / 10:36 Güncelleme: 20 Eylül 2009 / 10:43

Kars'ın Selim ilçesine bağlı Kaynarlı köyünde Bayramı namazını kılan köy sakinleri namazdan sonra mezarlığa akın ettiler. Daha sonra köylüler cep telefonları çeksin diye yanlarında Tepe mevkiine götürdükleri tavuğu kurban keserek dualar ettiler.   
  Kars'ın Selim ilçesine bağlı Kaynarlı köyünde köy sakinleri, cep telefonları çekmediği için Ramazan Bayramında sabah namazını kıldıktan sonra aile mezarlıklarına akın ettiler, mezarlıktan dönen köylüler ellerine aldıkları Cep Telefonlarını ve  ''Baz istasyonu istiyoruz, 3 Ge Dünya da, Cep Telefonu Çekmez Kaynarlı da'' yazılı pankartlarla  köyün en yüksek yeri olan Tepe Mevkiine doğru yürüdüler. Çıktıkları tepede ellerinde ki cep telefonlarını yere bırakarak yanlarında götürdükleri tavuğu cep telefonların önünde kurban kestiler. Tavuk kurban kesen köylüler, dualar edip yakarmaya başladılar. Köylüler tavuğu kurban keserek dualar edip GSM şirketlerini protesto etti. 
 

İlçe merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunan ve etrafı yüksek dağlarla çevrili olan 150 haneli, 800 nüfuslu Kaynarlı köyünde cep telefonları çekmiyor. Köylüler, cep telefonlarıyla görüşme yapabilmek için yüksek dağlara ve tepelere çıkmak zorunda kalıyor. Köy' e baz istasyonu kurulmasını isteyen köylüler, köyün en yüksek tepesine çıkarak yaptıkları kurbanlı ve dualı eylemle GMS şirketlerini protesto etti. Cep telefonlarının çekmesi için dua ettiklerini söyleyen köy Muhtarı İlhan Keskin, "Bu Bayramda yaptığımız ilk iş yürüyüş yapmak istedik bu cep telefonlarımızın çekmediğinden dolayı köylü gerçekten çok sıkıntı çekiyor ve köyümüze öğretmenler bu cep telefonumuzun çekmediği yüzünden gelmiyor, gerçekten öğle yağmurlu soğuk havalarda bile cep telefonu çeksin diye dağlara tırmanıyoruz yetkililerin bu köyümüzü görmesi lazım 150 hanelik bir köy yaklaşık bin nüfusa sahip bir köy eğer çevre köyleri de dahil edersek nerden bakarsan 2 bin, 3 bin nüfus var, yani yetkililer buraya bir baz istasyonu kurarsalar köylülerde sevinirler. Köylülerin bu sıkıntısını gidermelerini isteyen muhtar Keskin, biz şuan 2009 yılındayız her yerde bu 3Ge' ler çekerken bizler halen normal cep telefonlarla konuşamıyoruz. bizlerin bu sesimizi duyarlarsa ne mutlu bizlere, bugün  Ramazan Bayramı sabah bayram namazından çıktığımız ilk dua bu baz istasyonlarının her hangi birisi bizim köye kurulması içindi ve  inşallah sesimizi duyurmuşuzdur. Burada dualar yapıp bir tane tavuk kurban kestik cep telefonlarımızı yere yeşilliklerin üzerine bıraktık komşular da yürüyüşe katıldılar sağ olsun. Dedi. Köylerinde baz istasyonun olmasını isteyen Celil Keskin' biz bayram namazından çıktık yürüyüş yaptık bu cep telefonlarımızın çekmesi için bizlerde faydalanmak istiyoruz bu cep telefonundan on yıldan beridir cep telefon çıkmış biz daha hele cep telefon kullanmıyoruz şu ana kadar köyde cep telefonu ile konuşmamışız bizim gurbetçimiz var askerimiz var öyle insanlarımız var ki evlerinde bile telefonları yoktur burada cep telefonu çekmediği için mahrum kalıyoruz, bunun için bizlerde diyoruz ki bizlere de bir baz istasyonu kurulsun bizlerde diyoruz ki cep telefonumuz çeksin bura da çekmiyor dağlara gidiyoruz dağlarda konuşuyoruz. Dedi. Bu arada telefonlarımız çekmediği için GMS şirketlerini protesto eden köylüler ilginç görüntülerini de beraberinde getirdiler. Şimdiye kadar birçok dilekçe verdik, ama yetkililerden bir cevap alamadık daha. Haberleşmemiz için bizim burada da bir baz istasyonu kurulmasını istiyoruz. 2000'li yıllarda yaşıyoruz. Dünya çağ atladı her yerde 3 Ge var ama halen burada normal telefonlar çekmiyorlar, diyen köylüler Artık yetkililerden bir cevap alamayınca Allah'a başvurduk. Allah'tan yardım istedik. İnşallah bundan sonra olur" diye konuştular.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler