YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bahar geldi diye sevinmeyin; soğuklar dönüyor
Şemsiyeleri kaldırmayın; yağmur geliyor
Bahar geldi diye sevinmeyin; soğuklar dönüyor
06 Nisan 2009 / 13:56 Güncelleme: 06 Nisan 2009 / 00:00

Türkiye’nin genelinde bu iki gün sağanak yağmur var ve yağış havayı soğutacak. Doğu’da ise yağışlar 4 gün kalacak.


- İstanbul'dan Adana'ya kadar yağmur bekleniyor. İstanbul'da yağmur öğle saatlerinden itibaren görülecek, salı öğleden sonra ise hava yeniden açmaya başlayacak. Ankara'da iki gün sağanak yağmurlu ve sıcaklık düşüyor. İzmir'deki yağmur, yarın kesiliyor ama hava serin olacak. Bursa'da öğleden sonra ve akşam yağmur kuvvetli yağabilir, İstanbul 15, Ankara ve İzmir 16, Bursa 15, Adana 22 derece.


Marmara'da yağmur geliyor, hatta güneydeki kentlerde özellikle Çanakkale, Balıkesir, Sakarya boyunca kuvvetli yağacak. Yağışlar akşam daha kuvvetli. Yarın da yağmur doğudaki kentlerde devam edecek ve sıcaklık 15 derecenin altına inecek. Çarşamba hava açık.


İç Anadolu’nun tamamı iki gün sağanak yağmurlu, yağış çarşamba günü Sivas çevrelerinde devam edecek. Sıcaklık bugün de yüksek ancak yarın 4-5 derece azalma olacak. Bugün Eskişehir 16, Sivas 18 derece.


Egeliler dikkat: sağanak yağmur İzmir'den-Afyon’a devam ediyor, yağış yarın önce kıyılarda, çarşamba günü ise iç kesimlerde sona erecek. Lodos estiğinden,sıcaklık bugün de düşmüyor ama yarın azalacak.


Akdeniz ve Güneydoğu’da da üç gün yağmur var. Rüzgar lodosdan esiyor, yağış Diyarbakır’a akşama doğru ulaşacak, çarşamba günü ise Antalya çevresinden çekilecek. Antalya 22, Diyarbakır 21 derece.


Doğu Anadolu'da Malatya, Erzincan arasında sağanak yağmur başlıyor, yarın tüm bölgeye yayılacak yağış cumaya kadar sürecek. Dağlarda yine kar olabilir. Malatya 20, Erzurum 12 derece.


Yağış kuzeye de çıkıyor. Öğleden sonra Bolu-Kastamonu arasında başlayacak kuvvetli yağmur, yarın tüm bölgede devam edecek. Çarşamba ise Doğu Karadeniz yağışlı. Bugün Bolu ve Trabzon 17 derece ama yarın hava soğuyacak.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler