YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bağımlı kız Valiliğe sığındı!
Bağımlı kız Valiliğe sığındı!
06 Şubat 2010 13:17
22 kez hastaneden kaçan uyuşturucu bağımlısı kız Valiliğe sığındı...

Adana'da, uyuşturucudan kurtulmak için validen yardım isteyen ve Dr. Erkem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılan genç kız, dün hastaneden kaçarak yeniden Valiliğe sığındı. Polis otosuyla tedavi için tekrar hastaneye gönderilirken, genç kız, "Burada AMATEM yok. Ben İstanbul'a gitmek istiyorum. Uyuşturucudan kurtulmak istiyorum" dedi.

Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi önünde uyuşturucu bağımlısı Fatma Y.'nin (19) kriz geçirmesi ve annesi 55 yaşındaki Zine Y.'nin çaresizlik içinde gözyaşlarına boğularak kızını kurtarmaya çalışmasıyla ilgili dramı gazete ve televizyonlardan gören, 21 yaşındaki Elif Koyes, Adana Valiliği'ne sığınarak yardım istemiş ve hastanede tedavi altına alınmıştı. Koyes, dün hastaneden kaçarak yeniden valiliğe sığınarak Adana Valisi İlhan Atış'tan yardım istedi. Gözyaşları içinde titreyerek valiliğe gelen Koyes, ikna edildikten sonra yeniden hastaneye götürüldü. Çaresiz genç kız, polis ekip otosuyla hastaneye götürülürken gözyaşları içinde "Ben bu illetten kurtulmak istiyorum. Ama Adana'da AMATEM yok. Bu nedenle tedavi olamıyorum. İstanbul'a gidip eroinden kurtulmak istiyorum" diye gözyaşlarına boğuldu.
Ayakta durmakta zorlanan ve bir ayağı aksayan genç kız, polis otosu içinde ellerini açarak valinin kendisini İstanbul'a göndermesi için gözyaşları içinde Vali Atış'ın koruma müdürüne yalvardı. Genç kız daha sonra polis otosuyla hastaneye gönderilerek tedavi altına alındı.

Adana Valisi İlhan Atış, Elif Koyes'in yeniden hastaneye gönderildiğini belirterek, "Adana'da AMATEM olmadığı için Ruh sağlığı tek başına yetersiz kalıyor. Adana'ya AMATEM yapılması gerekiyor. Bunun için gerekli görüşmeler yapıldı. Bu yıl AMATEM'in temelini atacağız" dedi.

Vali Atış, Elif'inde Fatma gibi tedavi olması için İstanbul'a gönderilebileceğini anlatarak, "Gencecik insanların uyuşturucudan kurtulması için her şeyi yapmaya hazırız" diye konuştu

Bu arada Elif Koyes'in tedavi olmak için 22 kez Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'ne yattığı ancak tedavi olmadın kaçtığı, dün 23. kez hastaneye yatırıldığı öğrenildi.

A.A.


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler