YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babaya yumruk 1500 lira
Babaya yumruk 1500 lira
29 Aralık 2009 12:02
Böyle dava ne görüldü, ne duyuldu! Babasına yumruk atan üniversite öğrencisi babası tarafından mahkemeye verildi. Mahmeke gence 1500 lira ceza kesti...

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde babasına yumruk attığı iddiasıyla yargılanan üniversite öğrencisi, 1500 lira para cezasına çarptırıldı.

Edinilen bilgiye göre bir süre önce ilçeye bağlı Kazancık köyünde çobanlık yapan Hacı Mehmet M, akşam eve geldiğinde 21 yaşındaki oğlu Sinan ile tartıştı.

Baba Hacı Mehmet M'nin ''Bana yardım etmiyorsanız, bu evi terk edin'' demesi ve ''rencide edici ısrarlı sözleri'' üzerine hasta olduğunu ve sabahtan beri kalkamadığını belirten Sinan M'nin attığı  yumruk babasının kulağına denk geldi.

Hacı Mehmet M'nin durumu jandarmaya bildirdiği, daha sonra oğlu hakkında savcılığa şikayette bulundu.

Cumhuriyet Üniversitesi öğrencisi olduğu öğrenilen Sinan M'nin yargılandığı sulh mahkemesince, ''kasten yaralama'' suçundan 1500 lira para cezasına çarptırıldığı belirtildi.

Daha önce hiçbir suça karışmadığı için cezası ertelenen Sinan M'nin, 5 yıl boyunca herhangi bir suç işlemesi durumunda para cezasının uygulanacağı kaydedildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler