YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babasını öldüren oyuncu iki istekte bulundu
Babasını öldüren oyuncu Orhan Şimşek, Adıyaman'dan İstanbul'a getirildi ve tek kişilik hücreye alındı.
Babasını öldüren oyuncu iki istekte bulundu
05 Nisan 2015 / 11:14 Güncelleme: 05 Nisan 2015 / 11:15

Önceki Perşembe gecesi Kahta’ya gelen oyuncu Orhan Şimşek ve babası, Durak Köyü’ne ilerlerken Salkımbağı Köyü yakınlarında tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için durdu. Yol kenarındaki tarlaya giden Orhan Şimşek burada babasını bıçaklayıp, boğazını kestikten sonra jandarmaya teslim oldu. Şimşek’in cinayeti itiraf etmesinin ardından güvenlik güçleri ve köy korucuları saatler sonra baba Ali Şimşek’in cesedini tarlada buldu.

Şimşek, cinayetin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Ali Şimşek’in cenazesi ise yakınları tarafından otopsisinin ardından teslim alınarak İstanbul’a götürüldü.

"Abdest alıp teslim oldum"

Cinayeti soğukkanlılıkla anlatan oyuncu Şimşek, babasının öldüğünü anladıktan sonra önce toprakla teyemmüm abdesti aldığını ardından Göçeri Jandarma Karakolu’na giderek teslim olduğunu söyledi. 

Tek kişilik hücrede tutuluyor

Sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanan Orhan Şimşek, adıyaman E Tipi Kapalı cezaevi’ne götürüldü. Cinayet şüphelisi Orhan Şimşek, cezaevindeki ilk gününü tek kişilik koğuşta geçirdi.

Savcılıkta iki istekte bulundu

Öte yandan Orhan Şimşek, savcılıkta idamla yargılanmak istediğini ya da tek kişilik hücrede tek başına tedavi görmek istediğini dile getirdi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler