YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Babalar günü 2016 ne zaman hangi gün, bu Pazar mı?
Babalar günü 2016 ne zaman hangi gün, bu Pazar mı?
11 Haziran 2016 11:43
Babalarımız her an hatırlansa da babalara özel tek bir gün olan babalar günü var. Babalar güzünü ne zaman kutlanacak? Babanıza ne hediye alacaksınız? Babalar için hediye önerileri nelerdir? 2016'da babalar günü ne zaman?

Babalar günü haziran ayında mıydı? Bizleri büyüten, emek veren babalarımızın tek bir günde hatırlanması doğru değildir. 365 gün hatırlanmalıdır. Yine de babalar günü özel bir gündür. 2016'da babalar günü ne zamanadır? Babalar günü tarihi belli oldu. Babalar günü için babamıza ne hediye almak gerekir?  Babalar günü ne zaman olacak merak ediliyor. 2016 babalar günü hangi tarihe denk geliyor?

Haziran ayının gelmesiyle beraber en çok merak edilen konular arasında babalar günü ne zamansorusu da var. 2016 Babalar günü ne zaman kutlanacak tarihi belli oldu. Bu yıl babalar günü19 Haziran 2016 tarihinde olacak. Büyük küçük herkes bu konuyu merak ediyor. Babaları mutlu etmenin ve onlara en güzel hediyeleri vermenin zamanı geldi. Her yıl Haziran ayının üçüncü haftasında kutlanan ve yılda bir kez olan Babalar Günü bu sene 19 Haziran'a denk gelecek. Bu özel günde babaların ne kadar özel olduğu bir kez daha hatırlanır ve onlara birbirinden güzel hediyeler alınır. Babalar gününe kısa bir süre kalmasına rağmen şimdiden herkesi büyük bir heyecan sarmış durumda. Babalar gününde, babaya hangi hediyeler alınmalı, nasıl sürprizler yapılmalı cevaplarını burada bulabilirsiniz. 

Babalar günü ne zaman kutlanıyor? Her sene Haziran ayında en çok aratılan soru Babalar Günü hangi pazardı sorusu. Babalar günü her sene haziran ayının üçüncü pazarı kutlanır. Bu sene 2016’da Babalar Günü 19 Haziran Pazar gününe denk geliyor. Peki Babalar Günü ilk ne zaman ve nasıl kutlanmaya başladı? Haberimizde Babalar Günü kısa tarihi ile birlikte Babalar Günü hediyesi önerileri yer almaktadır.

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN 2016

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte en çok ''Babalar günü ne zaman''  sorusu sorulmaya başlandı. Babalar günü her sene Haziran ayının üçüncü haftasında kutlanıyor. Bu sene babalar günü 19 Haziran 2016 tarihinde olacak. Babalar günü Pazar gününe denk geliyor. Babalar günü her sene Haziran ayının üçüncü haftası kutlanır ve Pazar gününe denk getirilir. Babalar günü tüm dünya ile aynı anda kutlanacak. Bu özel gün babalara saygı, emek ve sevgi çerçevesinde kutlanan özel bir gün olarak belirlenmiştir. Babalara bu özel günde en güzel sözler söylenir ve birbirinden eşsiz hediyeler alınır. Babanıza onun sizin için ne kadar değerli olduğunu hissetirin. Babanızı mutlu etmenin yolu tabiki de güzel sözler söylemek ona eşsiz hediyeler almak ve büyük bir gurur yaşatmanızdan geçer.

BABALAR GÜNÜ İÇİN HEDİYE ÖNERİLERİ

Babalar Günü‘nde babanıza güzel ve farklı bir hediye almak için öncelikle onun nelerden hoşlandığını, günlük hayatını düşünün. Kullanışlı bir hediye olsun derseniz iş hayatında ya da günlük hayatta işine yarayacak bir hediyeyi Babalar Günü‘nde babanız için seçebilirsiniz.

Alacağınız hediyeyi kişiselleştirerek daha önce aldığınız hediyelerden farklı bir hale getirebilirsiniz. Örneğin babalar günü için babanıza alacağınız kol düğmesinde isminin baş harfleri olabilir, kutusunda sizin ona mesajınız yazabilir. Her gün iş yaşamında kullandığı kartvizitliğinin yerine isminin yazılı olduğu bir gümüş kartvizitlik de babalar günü için ideal bir hediye olabilir.

Son zamanlarda kişiye özel hediyeler dikkat çekmekte. Fotoğraflarla hazırlanan özel tasarım hediyeler seneler boyu saklanacak ve bu özel günü hep akıllarda tutacak cinsten. Babalar Günü‘nde babanın çocuklarıyla bir fotoğrafından dergi kapağı yaptırarak ona büyük bir sürpriz yapabilirsiniz.
İlk defa Babalar Günü‘nü kutlayacaklara esprili baskılı bir t-shirt armağan edebilirsiniz. Yeni doğan bebeğe de yine aynı tarz bir body ile baba oğul- baba kız bir takım hediye alabilirsiniz.

Ya da Babalar Günü‘nde babanızın en sevdiği bir filmin posterine resmiyle bir montaj yaptırtıp ona etkileyici bir hediye alabilirsiniz.

Babanız maceraperest ruhlu ise size akrobasi uçuşunu öneriyoruz. Dünyaca ünlü bir pilot ile havada taklalar atarak İstanbul semalarında son derece heyecanlı bir gün yaşamasını sağlayabilirsiniz. Her sene aldığınız gömlek, kravat gibi giyim eşyaları artık sizin için sıradan bir hediye ise bu ürünleri nakışlatarak babanızın adına özel mesajlı bir hale getirtebilirsiniz.

Her şeyin en güzeline layık babanıza bir teşekkür hediyesi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan bir hediye de seçebilirsiniz. Örneğin; “Yılın En İyi Babası” oscarı, “Şampiyon Babam” kupası, “Mükemmel Babaya” itafen bir plaket gibi.

Babalar Günü‘nde babaya en güzel hediye anlamında saklı olacaktır. Babanızla çekilmiş güzel bir fotoğrafınızdan hazırlanacak masa üstü bir pano, ona tüm gün sizi hatırlatacak ve gülümsetecek bir Babalar Günü hediyesi olacaktır.

Yine babanızın mesleğine göre ismiyle beraber nakışlı bir havlu ya da “Süper Baba” yazılı, isminin baş harflerinin nakışlandığı bir bornoz ile onu çok özel hissettirebilirsiniz.

BABALAR GÜNÜ ŞİİRLERİ

Baba!
her yılbaşında
sana söyleyecek
bir tek
sözüm var :
"Seni ne kadar çok seversem
o kadar
çok olsun ömründen geçen yıllar"

Baba!
Babam, ağabeyim, kardeşim, arkadaşım!
Ne zulüm, ne ölüm, ne korku
başımı eğemez!
Yalnız senin elini öpmek için
eğilir başım
Babam, ağabeyim, kardeşim, arkadaşım                                   

Nazım Hikmet

BABANIN OĞLUNA ÖĞÜTLERİ

Zirve seni bekliyor
Dağın kıymetini bil
Sanma ki yükselmek zor
Çağın kıymetini bil
Üşenme emek için
Mutluyum demek için
Üzümü yemek için
Bağın kıymetini bil
Yokluk göründüğü an
Çabuk yıkılır insan
Azı beğenmiyorsan
Çoğun kıymetini bil
Elin, ayağın, başın
Annenin, arkadaşın
Suyun, toprağın, taşın
Göğün kıymetini bil
Oğlum benim, bir düşün
Değeri var mı dünün
Yarın çok geç ömrünün
Bugünün kıymetini bil.

EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ SÖZLERİ

Babam olduğun için mutluyum, sahip olduğum en iyi arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacığım.

Canım babam! Varlığın hep yüreğimi ısıttı, bana mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum iyiki varsın, Babalar günün kutlu olsun.

Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!

Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla…

Babacığım bir günümde değil her günümdesin. Babalar günün kutlu olsun.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

İLK KEZ BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANDI?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar Haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir

 

 

 // Beyza nur
Babalar gününe özel ne vardır...
11 Haziran 2016 17:13
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler