YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baba evine sığındı
Borcuna karşılık 12 yaşındaki kızı istenince eşi intihar eden Remziye Berivan, çocuklarıyla baba evine sığındı
Baba evine sığındı
15 Mart 2010 / 21:46 Güncelleme: 15 Mart 2010 / 21:47

Batman'da borcuna karşılık 12 yaşındaki kızı istenenince eşi intihar eden Remziye Berivan, çocuklarıyla baba evine sığındı. Nefes darlığı ve görme problemi nedeniyle çalışamayan babasının evine 5 çocuğu ile gelen 6 aylık hamile Remziye Berivan'ın hikayesi yürek burkuyor.
 

Şırnak'ın Cizre ilçesi Cudi Mahallesi'nde yaşayan 33 yaşındaki Musa Berivan, 20 Şubat 2010 günü evin tavanına astığı elektrik kablosu ile hayatına son vermişti. 5 çocuk babası Musa Berivan'ın tefecilerin eline düştüğü ve tefecilerin borcuna karşılık 12 yaşındaki küçük kızını istedikleri için intihar ettiği öne sürülmüştü.
 

Yaşanan olayın ardından 5 çocuğu ile ortada kalan 6 aylık hamile Remziye Berivan'a kimse sahip çıkmamıştı. Remziye Berivan, çareyi Batman'da ikamet eden baba evine sığınmakta buldu. Nefes darlığı ve görme problemleri nedeniyle çalışamayan baba M. Ali Varol, kirada oturuyor ve eşinin aldığı yaşlılık maaşı ile geçimini sağlıyor. Cizre'de yaşanan acı olaydan sonra sahipsiz kalan Remziye Berivan 3 ay sonra doğum yapacak. Kiralık evde 10 nüfus ile yaşam mücadelesi verdiklerini belirten Berivan, olay sonrası psikolojisinin bozulduğunu belirterek, çocuklarıyla her gün eşinin fotoğraflarına sarılıp ağladığını anlattı.
 

Ekonomik nedenlerden dolayı çocuklarının hiç birinin okula gidemediğini belirten Remziye Berivan, eşinin ailesinin kendisine bakmadığını, bu nedenle baba evine dönmek zorunda kaldığını aktardı. Berivan, "Çocuklarımın başını sokacak bir yuvaları yok. Yarı aç, yarı tok yaşıyorlar. Okula gitmiyorlar. Ne yapacağımı bilmiyorum. Babamlara geldim, ancak onların durumu benimkinden de kötü." açıklamasında bulundu.
 

Yaşanan dramın, çektiği acının, kelimelerle anlatılamayacağını belirten Anne Berivan şunları anlattı: "Eşimin borcuna karşılık 12 yaşındaki kızımı istediler. Eşim kızıma 'senin günahını alamam' dedi. Gitti odaya kapandı, bir daha çıkmadı. Camdan baktığımda tavana asılı olarak gördüm, iniltileri kulaklarımı sağır ediyordu. Polise haber verdik. Komşular geldi. Olayı gören, yaşananları öğrenen polisler, çocuklarıma sarılıp ağladı. Devlet bize ağladı."  CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler