YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baba ciğerini verdi ama...
Baba ciğerini verdi ama...
11 Ekim 2010 17:10
Siroz hastası bebeği, babasından nakledilen karaciğer de kurtaramadı.

İzmir'de 14 aylık çift yumurta ikizlerinden Berraksu büyüyüp serpilirken Bengisu siroz oldu. Babasından karaciğer nakledildi ama ömrü vefa etmedi. 10 Ağustos 2009'da dünyaya gelen Bengisu ve Berraksu , fiziken tıpatıp benzemedikleri gibi kaderleri de aynı olmadı. Engin Yeşil ile Kerime Yeşil (36) çiftinin ikizlerinden Berraksu sağlıklı doğarken sarılığa yakalanıp bir türlü iyileşemeyen ikizi Bengisu ise siroz teşhisiyle ameliyat masasına yattırıldı. Talihsiz bebeğe, babasından alınan karaciğer parçası nakledildi. Ameliyattan sonra ikiziyle bir araya getirilen Berraksu'nun, Bengisu'ya dokunup sarılmaya çalışması sevimli görüntüler oluşturdu ancak bunlar 6 ay sürdü.

Buca ilçesi Kaynaklar Mahallesi'nde oturan ev hanımı Kerime Yeşil ile şoför Engin Yeşil, 14 yaşındaki Enes ve 10 yaşındaki Cemal'den sonra geçen yıl ikiz kızlarını kucakladı.

İkizlerden Berraksu sağlıklı bir bebeklik geçirirken Bengisu'da sarılık başladı. Yenidoğan sarılığı denerek geçmesi beklenen hastalık bir türlü iyileşmedi. Berraksu babaannesi Nimet Yeşil'e emanet edilirken Yeşil çifti, Bengisu için doktor doktor dolaştı. 3 aylık olduğunda Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde biyopsi yapıldı. Doğuştan safra yollarının tıkalı olduğu saptandı ve ameliyata alındı ancak karaciğer nakli olması gerektiği ortaya çıktı. Nakil için İzmir Özel Kent Hastanesi'ne sevk edildi. Bengisu için 12 kilo zayıflayarak karaciğerinden bir parça veren baba Engin Yeşil, "Kadavra beklemedik ama benim de karaciğerimde yağlanma olduğu ortaya çıktı. Nakil kararının ardından hızla diyete başladım. Karaciğerimin bir parçasıyla sağlığına kavuşacak olması beni çok mutlu ediyordu fakat iki ciğerimden birinin toprağa verdim." şeklinde konuştu. CİHAN
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler