YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ayşe Arman: Yuh artık!
Ayşe Arman: Yuh artık!
28 Mart 2013 09:25
Denizli’de, 15 yaşındaki kızının bir akrabası tarafından tecavüze uğradığını söyleyen babanın çığlığını gazeteci Ayşe Arman duydu.

Denizli’de, 15 yaşındaki kızının bir akrabası tarafından tecavüze uğradığını ve yakalanan şahsın tutuksuz yargılanması nedeniyle sosyal medya ile herkesten yardım isteyen babanın sesini ünlü gazeteci duydu.

Denizli’de, 15 yaşındaki kızının bir akrabası tarafından tecavüze uğradığını ve şikayeti üzerine yakalanan şahsın tutuksuz yargılanması nedeniyle sosyal paylaşım sitelerinde ‘Kızım için adalet istiyorum’ diyerek imza kampanyası başlatan babanın sesini ünlü gazeteci Ayşe Arman duydu. Arman, köşesinde babaya tam destek verdi. ve herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

İşte Ayşe Arman'ın o yazısı

Yuh artık. Nasıl bir ülkede yaşıyoruz? Aşağıda Ahmet İnce'nin çığlığını duyacaksınız. Kızı tecavüze uğramış bir babanın yardım çığlığını. Bu da yeni bir şey aslında, genellikle babalar, kızları tecavüze uğradığında susmayı, fazla ses çıkarmamayı, olayın dallanıp budaklanmadan kapanmasını tercih ediyorlar. Utanıyorlar çünkü. O yüzden de Ahmet İnce farklı bir baba. Desteği çok fazla hak ediyor. Bu arada yazdıkları da, hukuk sistemimizin, tecavüz konusunda ne kadar yetersiz aciz kaldığının göstergesi. Neymiş... Yaşı 16 diye farklı bir muameleye tabi tutuluyormuş.Neymiş? 3 kere tecavüz edildi diye "rızası oldu" sayılıyormuş. O yüzden tecavüzcüsü sokaklarda serbest, başkalarına da tecavüz edebilme hakkını kullanarak dolaşabiliyormuş. Yuh artık! Bu ülkede yaşayan bir kadın olduğum için utanıyorum.

Sizlerden yardım istiyorum

Merhaba. Ben Ahmet İnce. Denizli'den. Kızım, akrabamız tarafından üç defa tecavüze uğramış. Korkudan bunu, bana ve annesine söyleyememiş. Ben bu durumu öğrendin ve kızımın babası olarak sonuna kadar arkasındayım. Bu şahıs hakkında şikayette bulundum ve yakalandı. Ama iki gün sonra serbest bırakıldı. Kızıma doktor raporu da aldım. Ama ülkemizde, hukuk sisteminde, 15-16 yaş ayrımı gibi safsatalardan kaynaklı ve 3 kez olduğu için, "Rızası dahilindedir" diye bir olgu ortaya koyarak olayın tecavüz sayılması engelleniyor. Bir hafta sonra kızımın mahkemesi var fakat ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. İnternetten, teknolojiden çok anlamıyorum. Başkalarından yardım alarak bu sayfayı kurdum ama nasıl çoğaltıp, kamuoyu oluşturacağımı da bilmiyorum. Sizlerden yardım istiyorum Bu mesajı sosyal medyada çoğaltırsanız sonsuz bir minnet duyacağım.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler