YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Ayetler kaldırıldı, Masonik işaretler geldi'
‘Abdülmecit Efendi Köşkü'nde yapılan restorasyon ve tadilat çalışmalarında ayeti kerimelerin bulunduğu süslemelerin silindiği, yerlerine Masonik işaretlerin nakşedildiği iddia edildi.
'Ayetler kaldırıldı, Masonik işaretler geldi'
07 Aralık 2013 / 13:37 Güncelleme: 07 Aralık 2013 / 13:37

Yapı Kredi Bankası'nın mülkiyetinde bulunan ‘Abdülmecit Efendi Köşkü'nde yapılan restorasyon ve tadilat çalışmalarında büyük tahribat gerçekleştirildiği iddia edildi.

Yeni Akit gazetesinde yer alan habere göre iddialar şöyle;

Ayetler silindi, Masonik semboller nakşedildi

Akit'ten Sinan Yavuzoğlu'nun haberine göre, çalışmalar sırasında uzun süre son Halife Abdülmecid Efendinin ikamet ettiği tarihi yapının asli özelliklerinin ortadan kaldırıldığı, ayeti kerimelerin birçoğunun silindiği iddia edilerek yerlerine masonik ve Siyonist sembollerin nakşedildiği görülüyor.

1-148.jpg

Tahrifatın seksenli yılların sonlarına doğru gerçekleştirilen çalışmalar ile başladığı, zaman içerisinde devam ettirildiği belirtiliyor.

2-020.jpg

 

Mason dayanışması ve Taç Vakfı

Öte yandan Köşkün tadilatını gerçekleştiren ekibin başında, Sabataistlerin ve üstat Masonların toplandığı bir yer olarak bilinen Türkiye Anıt Çevre Turizm Değerlerini Koruma Vakfı'nın (TAÇ) bir dönem başkanlığını da yürütmüş olan bir mason mimar bulunuyor.

Abdülmecit Efendi Köşkü'nün tadilat işini bu mimara ve ekibine veren Yapı Kredi'nin sahibi Koç'lar, TAÇ Vakfı'nın kuruluş ve yönetiminde de etkinlikleriyle biliniyorlar.

3-014.jpg

4-010.jpg

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler