YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ayakkabı için parmağını kestirdi
Ayakkabı için parmağını kestirdi
26 Şubat 2010 16:28
Ayakkabı giyebilmek için ayak parmağını kestirdi.

Malatya'da, ayak parmaklarındaki şekil bozukluğu nedeniyle yıllardır rahatlıkla ayakkabı giyemeyen kişinin sorunlu parmağa Sivas'ta yapılan ameliyatla kesildi.

Malatya'nın Kuluncak ilçesine bağlı Karlık köyünde yaşayan 50 yaşındaki Ziya Tunç, diğer parmakların üzerine binen ve ayakkabı giydiğinde büyük acı veren sol ayağının 2. parmağını ameliyatla kestirme kararı aldı.

Köyünün Sivas'a yakın olması nedeniyle Sivas Numune Hastanesine başvuran Tunç'un isteği doğrultusunda, kendisine sıkıntı yaşatan sol ayağındaki parmağı ortopedi servisinde bugün yapılan ameliyatla kesildi.

Tunç, ameliyat öncesi yaptığı açıklamada, ayak parmaklarındaki şekil bozukluğu nedeniyle uzun süredir ayakkabı giymekte zorlandığını, bu nedenle yıllardır sadece terlik ve lastik ayakkabıyla gezdiğini söyledi.

Yürürken acı veren ayak parmağını kestirdikten sonra rahatça ayakkabı giymeyi istediğini ifade eden Tunç, bu nedenle hastaneye başvurduğunu bildirdi.

Ayakkabı giyebileceği için mutlu olduğunu ifade eden Tunç, ''Bugüne kadar ayakkabı giymekte zorlanıyordum. Çok ağrı vermeye başlamıştı. Ameliyattan sonra rahatlıkla ayakkabı giyebileceğim'' dedi.

Bu arada, ortopedi servis yetkilileri, ayakta oluşan şekil bozukluğunun hastayı rahatsız edici bir durum oluşturması halinde hastanın da isteğiyle bu tür ameliyatların yapıldığını kaydettiler. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler