YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avukattı pastacı oldu!
Avukattı pastacı oldu!
16 Şubat 2010 17:06
Pastacılık tutkusu avukatlıktan vazgeçirdi.

İzmir'in Selçuk Belediyesi'nde 3,5 yıldır avukatlık yapan Murat Şen, hayalindeki meslek olan pastacılığı eğitimli bir şekilde yapabilmek için görevinden istifa etti.

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olup Selçuk Belediyesi'nde 3,5 yıldır avukatlık yapan 33 yaşındaki Şen, yaptığı açıklamada, mutfakta bir şeylerle uğraşmanın ve pastacılığın kalbinin bir köşesinde hep var olduğunu söyledi.

Bu sevginin, bir gün yıllarca emek vererek edindiği avukatlık mesleğini bırakmasına neden olacağını tahmin etmediğini belirten Şen, avukatlıktan pastacılığa geçme fikrinin bir gün televizyonda yayınlanan bir programla başladığını dile getirdi.

Programda halen pastacılık eğitimi aldığı Mutfak Sanatları Akademisi'nin kurucusu Mehmet Aksel'in konuk olduğunu aktaran Şen, şunları anlattı:

''Kalbimin bir köşesinde hep var olan pastacılık konuşulduğu için programı sonuna kadar izledim ve heyecandan ne yapacağımı bilemedim. Sonra kalbimin sesini dinleyerek akademi ile iletişime geçtim. İlk uçakla İstanbul'a gittim. Akademiyi gezdim, detaylı bilgileri aldım ve eğitmen şef ile aklıma takılan tüm soruları paylaştım. O andan itibaren hayatımın en heyecanlı günleri başladı.''

Avukatlığı bırakarak pastacılık mesleğini tercik etmesinin kendisi için çok da zor olmadığını ifade eden Şen, ''Bu hızlılık belki de duyduğum bu heyecan sayesinde oldu. Sonrasında hiç düşünmeden Selçuk'a dönüp belediyedeki avukatlık görevimden istifa ettim. Şu anda Mutfak Sanatları Akademisi Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik bölümünde öğrenciyim. Şubat ayı itibariyle eğitimimi tamamlayarak, 3 aylık stajıma başlayacağım. Gönlümün mesleğine sahip olacağım için şimdiden çok mutluyum'' diye konuştu. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler