YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avlanırken yeğenini öldürdü
Avlanırken yeğenini öldürdü
08 Kasım 2009 16:21
Yaban hayvanı olduğunu düşünerek av tüfegiyle ateş eden kişi, yeğenini öldürdü.

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, çalılıkların ardında yaban hayvanı olduğunu düşünerek av tüfeğiyle ateş açan kişi, yeğeninin ölümüne neden oldu.

Hendek ilçesine bağlı Dereköy'de yaşayan Musa Atuk (31), dayısı H.P. (46) ile birlikte Akyazı ilçesine bağlı Yenidoğan köyü civarında ava çıktı. Dayı ve yeğeni bir süre sonra birbirlerinden ayrıldı. Mudurnu Deresi kenarında dolaşan H.P., çalılıkların arasından sesler geldiğini duyarak, av tüfeğiyle sesin geldiği yöne bir el ateş açtı. Daha sonra çalılıkların yanına giden H.P., yeğeni Atuk'u göğsünden vurduğunu gördü. Bunun üzerine H.P. yenidoğan köyüne giderek vatandaşlardan yardım istedi. Ağır yaralanan Atuk, köylülerin de yardımıyla Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Atuk, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay sonrası faili bulmak için çalışma başlatan jandarma, Atuk'u hastaneye getiren kişileri, acil servisteki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek belirledi. H.P., kamera kayıtlarından kendisine ulaşan jandarmaya suçunu itiraf etti.

H.P.'nin ifadesinde çalılıkların arasından bir ses duyduğunu, önce seslendiğini ses gelmemesi üzerine yaban hayvanı olduğunu düşünerek av tüfeğiyle ateş ettiğini söylediği iddia edildi.

Atuk'un cenazesi, otopsi yapılmak üzere gönderildiği İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak Dereköy'de toprağa verildi.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler