YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atlara yem bırakıldı
Atlara yem bırakıldı
26 Ocak 2010 23:50
Yılki atlarının ve yaban hayvanlarının beslenebilmesi amacıyla doğal ortamlarına yemler bırakıldı

Manisa İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Spil Dağı Milli Parkı'nda bulunan yılki atlarının ve yaban hayvanlarının beslenebilmesi amacıyla doğal ortamlarına yemler bırakıldı. 
 

Spil dağına kar yağışının ardından doğa güzelliklerinin yanı sıra doğal yaşamın korunmasına yönelik çalışmalar da sürdürülüyor. Dağın bin 400 metre yüksekliğinde bulunan Spil Milli Parkı'nın ev sahipleri haline gelen yılki cinsi 300 atın bulunduğu, ayrıca çok çeşitli kanatlıların yaşam alanı olan doğaya ekmek, kuş yemi ve çeşitli yemler bırakıldı.   
 

Manisa İl Çevre ve Orman Müdürü Yahya Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada doğal yaşamın devam edebilmesi amacıyla doğaya yem bıraktıklarını söyledi. Güngör "Amacımız doğal hayatın hayvanların hayatlarını idame ettirmelerini sağlamaktır. Spil Dağı Milli Parkındaki doğal yaşamın hayatını devam ettirebilmesi için gerekli olan yemler görevlilerimiz tarafından belirli noktalara bırakılıyor. 5 çuval bayat ekmek, 250 kilo gram civarında yem ve 500 kilogram civarında da kuru ot bırakıldı. Kar yağışı olduğu sürece burada yemleme çalışmalarına belirli aralıklarla devam edilecektir." dedi. 
 

İl Müdürü Güngör, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Milli Parklar Şube Müdürlüğünde 8, Tabiat Parkında 4 kişiye olmak üzere toplam 12 kişiye istihdam yaratıldığına da dikkati çekti. İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler