YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ata'ya saygı için pedal çeviriyorlar
Ata'ya saygı için pedal çeviriyorlar
08 Kasım 2015 23:48
Atatürk'ün 77. ölüm yıl dönümü için Ankara'da son bulacak "Ata'ya Saygı" bisiklet turu düzenleyen Bisiklet Kültürü Geliştirme Derneği üyesi 12 sporcu Düzce'ye ulaştı

Bisiklet Kültürü Geliştirme Derneği üyesi sporcular, Atatürk'ün 77. ölüm yıl dönümü için İstanbul'dan başlatılan ve Ankara'da son bulacak "Ata'ya Saygı" bisiklet turu kapsamında Düzce'ye geldi.

Yaklaşık 220 kilometre pedal çevirerek, Düzce'ye ulaşan sporcular adına açıklama yapan dernek başkanı Atilla Atay, Ata'ya saygı turu kapsamında birinci etabı tamamladıklarını söyledi. 

İstanbul'un Kadıköy ilçesine bağlı Bostancı Mahallesi'nden bugün yola çıktıklarını anlatan Atay, "İki etaplı Ata'ya saygı turu yapıyoruz. Birinci etabı, havanın kararması nedeniyle Bolu Dağı eteklerinde sona erdi. Yarın da Bolu-Ankara etabını tamamlayacağız. 10 Kasım'da Anıtkabir'de resmi programa girip Atamızı anacağız ve derneğimizin bayrağını bırakacağız. Bu etkinliği 10 yıldır düzenli olarak yapıyoruz. Her pedalında Atatürk'ü andığımız 480 kilometrelik bir organizasyondur" şeklinde konuştu. 


AA

 // timuçin
Saygı duymak istiyorsanız gidin bir yasin okuyun....
09 Kasım 2015 07:53
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler