YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atatürk heykeline çirkin saldırı
Atatürk heykeline çirkin saldırı
18 Mart 2010 13:08
Sakarya'da bir şahıs, kent meydanında bulunan Atatürk heykeline saldırı girişiminde bulundu. Heykelin göğüs kısmına kırmızı boyayla gamalı haç çizdi.

Sakarya'da Kent Meydanı'nda bulunan Atatürk heykeline çirkin bir saldırı girişiminde bulunuldu. M.F.T (30) isimli şahıs Atatürk heykelinin göğüs kısmına kırmızı boya ile Nazi işareti olan gamalı haç çizdi. Arkasındaki alana da yine kırmızı boya ile  'Yeter artık Kudüs Çanakkale' ifadelerini  yazdı.

MOBESE'den Atatürk heykeline saldırı girişimini fark eden Sakarya Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezi hemen alarma geçerek  ekipleri meydana yönlendirdi. Ancak M.F.T  ekipler yetişine kadar  Atatürk heykelinin göğsüne gamalı haç ve arkasındaki alana da 'Yeter Artık Kudüs Çanakkale' ifadelerini yazdı. Ekipler uzaklaşamadan  M.F.T'yi yakalamayı başardı. M.F.T  Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürülerek gözaltına alındı.

Atatürk heykeli, göğüs kısmındaki gamalı haç temizleninceye kadar  emniyet mensubu ve diğer görevlilerince Türk bayrağı ile kapatıldı. Daha sonra getirilen temizleyicilerle heykel yıkanarak temizlendi, sabun ve fırça ile bir kez daha yıkandı.
 İbrahim Yıldız isimli görgü tanığı Atatürk heykeline saldırıyı şöyle anlattı: "Ben meydanda duruyordum.  Birden bağırarak geldi ve balta ile heykele vurmaya başladı. Daha sonra yazıları yazdı. Ben aklen malul olduğuna inanmıyorum"
Olayın duyulmasıyla Sakarya Valisi Hüseyin Atak, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Emniyet Müdürü Ali Bilkay ve askeri yetkililer heykelin bulunduğu alana gelerek incelemede bulundu.
 

Sakarya Valisi Hüseyin Atak, gazetecilere yaptığı açıklamada, çirkin saldırıyı kınayarak  güvenlik güçlerinin ve savcılığın el koyduğunu soruşturmanın sürdüğünü söyledi. Atak, daha sonra geniş kapsamlı bir açıklama yapacağını belirterek , yakalanan kişinin bir örgütle bağlantısının olup olmadığının henüz bilenmediğini kaydetti. Şahsın güvenlik güçlerince yakalandığını ve ifadesini dile getiren Atak, "Gerekli soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor.  Geniş açıklamayı daha sonra yapacağız" diye konuştu.

Cihan

yapılan cirkin görünüyor olabilir
 // hasan sakaryalı
yapılan eylemi kesinlikle onaylamıyorum demeyeceğim neden o heykellerden nerelerde var bır bakın valılıklerden okullara kaymakamlığına sağlıkdan sakatlığa derslerden konferanslara nerde bir toplantı varsa atatürkün resmi arkada hadi koymasınlar oda yetmez her bayram her haber her resmiyet herşey sabah atam akşam atam oldu hani bızım fatıhımız hani mehmet akıfımız hani mevlanamız hanı allahımız hani muhammedimiz .....
18 Mart 2010 20:59
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler