YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atama bekleyen öğretmenler MEB'de eylemde
Atama bekleyen öğretmenler MEB'de eylemde
18 Aralık 2012 20:59
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk, 300 bin öğretmenin atama beklediğini belirterek "Ataması yapılmayan öğretmenlerin meselesi memleket meselesi oldu" dedi.

Ataması yapılmayan branş öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplanarak "Çılgın proje bu muydu? Lise öğretmenleri nihayet çıldırdı. 4+4+4 dedik 4+4+0 oldu, çıldırmamak mümkün mü? Lise branşlarına üvey evlat muamelesi yapılmasın" yazılı bir pankart açtı. Gruba destek veren Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Başkanı Koncuk, ataması yapılamayan öğretmenlerin onlarca eylem yaptığını hatırlatarak bu eylemlere rağmen 300 bin öğretmenin atama beklediğine dikkat çekti. Gençlerin geleceğe umut ile bakamadığını vurgulayan Koncuk, "Hükümet bunları unuttu, sokağa terk etti" dedi. Son 10 yılda atama bekleyen öğretmenlerin sayısının 72 binden 350 bine yükseldiğini hatta Fen-Edebiyat Fakültesi mezunlarıyla bu sayının 500 bini bulduğunu kaydeden Koncuk, 4+4+4 sitemine geçilmesi ile birlikte de 100 bin öğretmen ihtiyacının duyulduğunu kaydetti.


Lise branşlarına öğretmen atanmadığını vurgulayan Koncuk, Başbakan Erdoğan'ın Hazine'de tarihteki en yüksek oranda para olduğunu söylediğini  hatırlatarak "Bu para birazda bu gençlere yarasın. Bu parayı ataması yapılmayan öğretmenlere harcayın" diye konuştu.

 " Ataması yapılmayan öğretmenlerin meselesi memleket meselesi oldu" diyen Koncuk, üniversite mezunu gençlerin sokağa terk edildiğini ifade ederek yapılan eylemin bir uyarı eylemi olduğunu söyledi. 29 Aralık'ta Abdi İpekçi Parkı'nda 5 bin ataması yapılmayan öğretmenle birlikte bir miting düzenleneceğini hatırlatan Koncuk, "Bu mesele nereye giderse oraya götüreceğiz. Bu gençlerin ataması yapılmasını sağlayacağız" dedi.

 Yapılan konuşmanın ardından ataması yapılmayan öğretmen adayları basın mensuplarına karanfil dağıttı. Eylem olaysız sona erdi.

İHA

10:45
 // ali yılmaz
87 puanla lise mat.öğretmeni olarak bekliyouz adalet şubatta gelmelii...
19 Aralık 2012 10:45
01:00
 // mesut ersoy
4+4+4 dediler 4+4+0 çıktı liseyi zorunlu yaptılar liseye öğretmen atamadılar bu şubatta telafi edilmeli...
19 Aralık 2012 01:00
00:55
 // Sinem Yılmaz
YÜKSEK PUANLARLA ATANAMAYAN LİSE BRANŞ ÖĞRETMENLERİYİZ BİZ. YILLARDIR MAĞDURUZ BU SENE YİNE MAĞDUR EDİLDİK. 40 BİN ATAMADA TÜM LİSE BRANŞLARINA SADECE 3900 KADRO VERİLDİ. DİĞER BRANŞLARIN SADECE BİR TANESİNE 4000-5000 KADRO VERİLİRKEN LİSE BRANŞLARI MAĞDUR EDİLDİ. ARTIK SESİMİZ DUYULSUN VE BU MAĞDURİYET ŞUBAT ATAMASIYLA GİDERİLSİN LÜTFEN!!!...
19 Aralık 2012 00:55
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler