YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ataköy'deki yangında can pazarı
İstanbul'da 10 katlı binanın çatı katında çıkan yangında mahsur kalanlar itfaiye tarafından kurtarıldı... Kurtarma sırasında can pazarı yaşandı...
Ataköy'deki yangında can pazarı
16 Haziran 2010 / 13:12 Güncelleme: 16 Haziran 2010 / 15:37

Ataköy'de, 10 katlı binanın çatı katında tadilat çalışması sırasında çıkan yangın kontrol altına alındı. İtfaiyenin müdahalesi sırasında çatıdan düşen parçalar çevredekilere zor anlar yaşattı.

Ataköy 5. Kısım'da bulunan 10 katlı E-2 Blok'un çatı katında, işçilerin tadilat çalışması yaptığı sırada çıkan yangın nedeniyle bina sakinleri zor anlar yaşadı. Evlerine giremeyen bina sakinleri, geç kaldığını öne sürdükleri itfaiyeye de ateş püskürdü. Olay yerine gelen Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen de vatandaşların tepkisinden nasibini aldı. Alevlere, yangın söndürme helikopteri ile neden müdahale edilmediğini soran vatandaşlara Erzen, bu yetkilerinin kendilerinde olmadığını, helikopterlerin de sadece orman yangınlarına müdahale de kullanıldığı yanıtını verdi. Yangın çıkan binanın 3. katında oturduğunu belirten Filiz Özer de itfaiye ekiplerinin geç kaldığını savunarak, tepki gösterdi.

Çatıdaki inşaat işçilerinin "Yangın var" çığlıkları üzerine babasının yangın tüpü ile çatıya çıktığını belirten 10 yaşındaki bir çocuk ise, "Babam fenalaştı, hastaneye kaldırdılar. Şuan oksijen veriyorlar" dedi.

Öte yandan, itfaiyenin müdahalesi sırasında çatıdan kopan parçalar paniğe neden oldu. Bu sırada binaya girmeye çalışan bir kadın ise büyük tehlike atlattı. Yangın, itfaiyenin uzun süren çalışmaları sonucu kontrol altına alındı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler