YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aşkına karşılık alamayınca bıçaklayıp baraja attı
Sekreterine aşık olan ancak duygularına karşılık alamayan mobilyacı, genç kızı önce bıçakladı, hırsını alamayınca da baraja attı...
Aşkına karşılık alamayınca bıçaklayıp baraja attı
08 Mayıs 2010 / 08:05 Güncelleme: 08 Mayıs 2010 / 08:18

Yanında çalışan genç kızdan duygularına karşılık bulamayan iş adamı çareyi cinayet işlemekte buldu. Konuşma bahanesiyle 18 yaşındaki sekreter Betül Çelik’i arabasına bindiren Mehmet Kaya (27) Çubuk Barajı üzerindeki viyadüğe geldiğinde arabasını sağa çekti.

Son konuşmadan da umduğunu bulamayan Mehmet Kaya, genç kızı defalarca bıçakladıktan sonra, metrelerce yükseklikteki viyadükten uçuruma attı. Gözü dönmüş katil daha sonra arabasına binip, Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek teslim oldu. Mehmet Kaya’nın incelenen cep telefonunda Betül Çelik’in öldürülmeden hemen önce fotoğraflarının çekildiği belirlendi.

ÖNCE POLİS BİLE İNANAMADI

Vahşi cinayetin ardından bir şey olmamış gibi soğukkanlı şekilde polise teslim olan  Mehmet Kaya’nın müracaatında ‘sevgilimi öldürüp viyadükten aşağı attım’ şeklindeki beyanına önce inanmayan polis ekipleri, daha sonra olay yerinde Betül Çelik’in cesedini bulunca Kaya’yı gözaltına aldı. Kaya’nın ifadesinde ‘insanları sevmiyorum. Beni beğenmemesi çılgına çevirdi. Gözüm döndü. Kontrolümü kaybetmişim’ dediği öğrenildi.

Son fotoğrafı katilin telefonundan çıktı

Defalarca reddedilmeyi hazmedemeyerek vahşi cinayeti işleyen Mehmet Kaya, Betül Çelik’i öldürmeden bir kaç dakika önce bu fotoğrafı çekti.

Mehmet K. emniyetteki ifadesinde, "Öldürmeden önce ondan bana bir hatıra kalsın istedim" dedi...

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler