YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aşkı için müslüman oldu
Aşkı için müslüman oldu
20 Haziran 2013 12:33
Romanya'da görev yapan öğretmen Kahraman Uzun’a aşık olan Makedonyalı bilgisayar mühendisi Slavica Jordonova, Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Müslüman oldu.

Sosyal bilgiler öğretmeni Kahraman Uzun, kendisi gibi Romanya'da görev yapan Mekedonyalı bilgisayar mühendisi Slavica Jordonova ile tanıştı. Arkadaşlıklarını kısa sürede ilerleten iki genç, tatil için Burhaniye’ye geldi. Genç aşıklar, Jordonova'nın Müslüman olmak istemesi üzerine birlikte müftülüğe gitti.

Burhaniye Müftüsü Oğuz Metin, İslamiyet hakkında bilgi verdi. Müftü Oğuz Metin’in yardımıyla Kelime-i Şehadet getiren genç kız Müslüman oldu. Metin, Sıla adını alan genç kıza Kur'an-ı Kerim ve ilmihal hediye etti.

Çok mutlu olduğunu söyleyen Sıla Jordonova, “Çok mutluyum şimdi. Mekedonya’dan buraya geldim. Kahraman’la inşallah evleneceğiz. Ben burada yaşayacağım. İnşallah her şey güzel olacak” dedi.

Kahraman Uzun da, “O da, biz de çok mutluyuz. Hayatımızı birleştireceğiz" diye konuştu.

Müftü Oğuz Metin ise, ”Müslüman olmasından dolayı ben de sevinçliyim çünkü bir kişinin Müslüman olması, o insanın ebedi saadeti kazanması demektir; hem dünya hem ahiret saadetini kazanması demektir ama bu arada müstakbel eşi olacak Kahraman’a da büyük görevler düşüyor. Kahraman'ın Sıla’ya Müslümanlığı öğretmesi, anlatması, hiç üzmemesi, dinimizi ona daha çok sevdirmesi, tanıtması gerekiyor. Ama anladığım kadarıyla Sıla zaten İslamiyeti araştırmış. Çok da azimli. Türkçeyi de az çok öğrenmiş. Her ikisini de tebrik ediyorum. Mutluluklarının devamını diliyorum” dedi.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler