YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asker uğurlamasında kavga
Kahramanmaraş'ta otogarda asker uğurlamasında iki grup arasında çıkan kavgada bıçaklar çekildi. Olayda 3 kişi yaralandı.
Asker uğurlamasında kavga
02 Aralık 2010 / 13:17 Güncelleme: 02 Aralık 2010 / 13:40

Kahramanmaraş Otogarı'nda asker uğurlaması esnasında çıkan bıçaklı kavgada biri ağır 3 kişi yaralandı.

Olayı gerçekleştiren zanlının İzmir'e gidecek olan bir otobüse bindiği söylentilerinin üzerine polis, tamamına yakını askerlerden oluşan 65 kişilik yolcu otobüsünü emniyet müdürlüğü bahçesine getirdi. Burada görgü tanıklarına teşhis ettirilen yolcular bir saatlik sürenin ardından yoluna devam ederken, otobüste yakını bulunan vatandaşlar otogarın ardından Emniyet Müdürlüğü önünden de asker adaylarını uğurladı.

Alınan bilgilere göre, kavga akşam saat 19.00 sıralarında Kahramanmaraş Otogarı 4 numaralı peron önünde meydana geldi. Güvenlik kameraları tarafından da saniye saniye görüntülenen kavgada, vatani görevini yapmak üzere askere gidecek olan bir genç omuzlara alınarak otobüse bindirildi. Askere gidecek olmanın büyük heyecanını taşıyan genç, tekrar otobüs önündeki arkadaşlarına dönerek üzerlerine atladı. Bu sırada ortalık aniden hareketlenerek iki grup arasında kavga başladı.

Onlarca kişinin katıldığı kavgada üzerinde taşıdığı bıçağı çıkartan 28 yaşındaki M.Ş., Ömer U. (19), Tuncay U. ve Abdulmuttalip U.'yu yaraladı. Yaralılar olay yerine çağırılan ambulansla çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınırken, Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'nde ameliyat edilen Ömer U.'nun hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.
Davul ve zurnalarla askerlerin vatani görevine uğurlandığı Kahramanmaraş Terminali'ndeki olayla ilgili polis ekipleri geniş çaplı araştırma başlattı. Bu sırada zanlının İzmir'e gidecek bir otobüse bindiği iddiaları üzerine ise otobüsün kapıları kapatılarak Emniyet Müdürlüğü bahçesine getirildi. Olayı gördüğü öne sürülen bazı görgü tanıkları da emniyet müdürlüğü binası önüne getirilerek yolcular teşhis ettirildi. Yapılan incelemenin ardından zanlının otobüste olmadığının anlaşılması üzerine araç İzmir'e doğru hareket ederken, asker yakınları da otogarın ardından asker adaylarını bir kez de emniyet önünden uğurladı.
Olay yerinde yapılan inceleme ve güvenlik kameralarının izlenmesinin ardından kavgaya karıştığı tespit edilen kişiler sorguya alındı. Cinayet Masası dedektiflerinin sıkı takibinin ardından olayı gerçekleştirdiği öne sürülen M.Ş. ve kavgaya karıştığı iddia edilen Ş.C. (21) isimli 2 kişi gözaltına alındı.

Olayın meydana geldiği 4 numaralı peron önü polis tarafından güvenlik şeridi ile çevrilirken diğer tarafta çocuklarını askere gönderen asker yakınları davul ve zurnalar eşliğinde halay çekmeye devam etti. Boyunlarına asılan emzik ve şekerlerle halay çeken 1990-4 tertip asker adayları daha sonra omuzlara alınıp otobüslere bindirilerek vatani görevlerini yapmak üzere yurdun çeşitli yerlerine uğurlandı.
 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler