YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asker uğurlaması faciaya dönüştü
İzmir'de asker uğurlaması faciaya dönüştü. Kabalalık arasında perondan çıkmak için geri geri manevra yapan yolcu otobüsü, asker uğurlamaya gelen 3 kişiyi ezdi...
Asker uğurlaması faciaya dönüştü
27 Şubat 2010 / 10:58 Güncelleme: 27 Şubat 2010 / 11:08

İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde gece yaşanan asker uğurlaması faciaya dönüştü. Kabalalık arasında perondan çıkmak için geri geri manevra yapan Kütahyalılar Turizm'e ait bir yolcu otobüsü, asker uğurlamaya gelen 3 kişiyi ezdi. Kazanın ardından otobüs şoförü kaçarken, yaralanan 3 kişinin ayakları koptu.

Edinilen bilgiye göre kaza gece İzmir Otogarı'nda meydana geldi. Torbalı'da oturan Zafer Öğüt ile Bayraklı'da oturan Serdar Uruç adlı askerler, vatani görevini yapmak için Kütahya'daki birliklerine gitmek üzere yakınlarıyla birlikte İzmir Otogarı'na geldiler. Yakınlarıyla vedalaşan iki asker Kütahyalılar Turizm'e ait 43 KS 602 plakalı otobüse bindi. Otobüsün etrafında toplanan yakınları ise askerlerini son kez görüp el sallamak için birbirleriyle yarıştı.

Vedalaşmanın ardından hareket eden otobüs, perondan çıkmak için geri geri manevra yaparak, kalabalığın arasına daldı. Otobüsün manevrası ile bir anda karışan ortalıkta torunu Serdar Uruç'u yolcu eden Gönül Çoban (60) ile yeğenleri Zafer Öğüt'ü uğurlayan Ümit Yavaş (35) ve Bekir Kızıl (35), geri geri manevra yapan otobüsün arka tekerleklerinin altında kaldı.

AYAKLARI KOPTU

Kazanın ardından olay yerine gelen ambulansla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Gönül Çoban'ın sol ayağı, Ümit Yavaş'ın sağ ayağı, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Bekir Kızıl'ın ise sağ ayağının ezilme sonucunda koptuğu öğrenildi.

Bayraklı semtinde oturan Günay Uruç (44), oğlu Serdar Uruç'u askere uğurlarken annesi Gönül Çoban'ın yaralanması üzerine Ege Üniversitesi Acil Servis önünde sinir krizleri geçirdi. Sürücünün kaçmasına isyan eden Günay Uruç, polislere "Ne yapın ne edin o caniyi yakalayın" diye bağırırken, "Oğlumu askere gönderiyorum diye sevinirken, dikkatsiz sürücü yüzünden annemi kaybetmek istemiyorum" diye konuştu.

Yeğeni Zafer Öğüt'ü askere uğurlarken otobüsün arka tekerleğinin altında kalarak ayağı ezilen kaynak ustası Ümit Yavaş'ın eşi Fadime Yavaş da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servis önünde fenalık geçirdi. Eşinin yaşaması için dua ederek sinir krizi geçiren Fadime Yavaş, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

OTOBÜS ŞOFÖRÜ KAÇTI

Talihsiz olay sırasında büyük bir izdiham yaşanırken, ismi henüz açıklanmayan otobüs şoförü yaralıların yakınlara tarafından linç edilmemek için kayıplara karışırken, polis ekiplerinin sürücünün yakalanması için çalışma başlattığı öğrenildi.

İHA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler