YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aşırı sıcaklara dikkat!
Aşırı sıcaklara dikkat!
14 Temmuz 2011 10:33
Yüksek sıcaklığa dikkat!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin (Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ardahan, Kocaeli, Sakarya ve İstanbul'un kuzey çevreleri) kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI:
Hava sıcaklıklarının; Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu, Kocaeli, Sakarya ile İstanbul'un kuzey çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Akdeniz parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğleden sonra Sivas ve Yozgat çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ:
Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde kıyıları, öğleden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile Amasya ve Tokat çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler