YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Asıl soğuk haftasonu geliyor!
Asıl soğuk haftasonu geliyor!
20 Ocak 2010 10:16
İstanbul’da dün şiddetli rüzgârla birlikte başlayan kar yağışı, kentin genelinde etkili oldu.

Sabah saatlerinde kentin batısında başlayan kar yağışı öğle saatlerinde Anadolu yakasında da yoğunlaştı.

Meteoroloji İşleri Genel Müdür Yardımcısı Ali Karataş, kar yağışının bugün aktivitesini kaybedeceğini ve yağışların zaman zaman, lokal şekilde görüleceğini dile getirdi. Kentte hava sıcaklığının daha da düşeceğine ve sıcaklığın bu gece sıfırın altında 1 derece civarında beklendiğine dikkati çeken Karataş, don olayı ve buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi de, yağışın çarşamba akşamı Avrupa yakasını, perşembe günü sabah saatlerinde ise Anadolu yakasını terk ederek yerini buzlanma ve dona bırakmasının beklendiğini bildirdi.

Açıklamada, olumsuz hava koşullarıyla mücadele hazırlıkları çerçevesinde 43 adeti 1’inci öncelikli olmak üzere 245 güzergâhta toplam 5 bin kilometre uzunluğundaki yol ağı ve meydanlardaki çalışma programının belirlendiği kaydedildi.

Hızır Acil Ambulansları’nın evsizleri toplamaya başlayacağı, bu çalışmalara Zabıta Daire Başkanlığı’nın da destek vereceği belirtildi.

Asıl kar cumartesi
İstanbul Valisi Muammer Güler, kar yağışı nedeniyle her türlü önlemin alındığını belirterek, bugün için yoğun kar yağışı olmadığını ancak cumartesi gününden itibaren salı gününe kadar etkili kar yağışı olacağını belirtti. Güler, şöyle konuştu: “Karlı havaya göre araçlarını hazırlıklı tutmalarını, mümkünse toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, kar lastiklerini takmalarını, trafik kanuna göre araçlarında bulunması gereken tüm aparatların bulundurmalarını söylüyorum. Kar yağışı İstanbul için büyük bir nimettir. Buna göre de tedbiri almak lazım.”


(Milliyet)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler