YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Artık tüm yurtta yasaklanıyor
Artık tüm yurtta yasaklanıyor
27 Ekim 2014 11:45
RTÜK'ün yürüttüğü çanak anten yasağı uygulamasıyla binalar dışlarındaki görüntü kirliliği kaybolacak

RTÜK'ün balkon ve dış cephelerde çanak antenlerin oluşturduğu görüntü kirliliğini engellemek için bir çalışma yürüttüğünü belirten RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, yerel yöneticilerin bu çalışmaya destek vermelerini istedi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün düzenlediği Şehrin Ajandası programında konuştu.

Yeni kamu yönetimi anlayışıyla

Türkiye'de görsel ve işitsel medyanın tarihi hakkında bilgiler verdikten sonra RTÜK'ün kurulmasındaki amacı açıklayan Dursun, "Dünya'daki geleneklere uygun olarak Bakanlığa bağlı değil de yeni kamu yönetimi anlayışıyla, bağımsız bir otorite (RTÜK) radyo - televizyonları denetledi ve düzenledi" dedi.

Ante kirkliliği kalksın

RTÜK'ün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile balkon ve dış cephelerde çanak antenlerin oluşturduğu görüntü kirliliğini engellemek için bir çalışma yürüttüğünü belirten Dursun'a, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, yerel yöneticiler olarak bu çalışmaya tam destek vereceklerini söyledi.

YASAK ÇOK ÇÖZÜM KELіMESі YOK
 // Bekir Ay
Yasaktan,yasaklardan bahseden çok,çözümden bahseden bir tek cümle yok.Yasaklamak marifetmi?Esas marifet meseleye alternatifli çözüm üretmektir.! Görüntü kirliliğini engelleme girișimini genel pirensip olarak onaylayabiliriz.іșin esas kangiren olan yanı çanak antenlerin oluşturduğu görüntü kirliliği deyil o antenler aracılığı ile izliyicilere ulaștırılan inancımıza,milli ve manevi değerlerimizi tehtid eden yayınlardır.Bunlara neden yasak yok ?...
27 Ekim 2014 Pazartesi 18:23
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler