YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arının soktuğu kişi yaşamını yitirdi
Arının soktuğu kişi yaşamını yitirdi
01 Eylül 2011 18:40
İzmir Gaziemir'de arılara karşı alerjisi olan bir kişi arı sokması sonucu hayatını kaybetti.

İzmir'in Gaziemir ilçesinde daha önceden arılara karşı alerjisi olduğu öğrenilen bir kişi arı sokması sonucu hayatını kaybetti. 

İzmir'in Gaziemir ilçesi Sarnıç mahallesinde terasta arı sokması sonucu fenalaşan Bekir Sarıtaş (39), hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti. 

Edinilen bilgiye göre olay saat 14.30 sularında Gaziemir'in Sarnıç mahallesi 14 sokak 6 numarada meydana geldi. Evinin üst bölümünde bulunan teras katına çıkan Bekir Sarıtaş'ı, iş yaparken arı soktu. Astım hastalığı bulunan ve arı sokmasına karşı alerjisi olduğunu bilen Bekir Sarıtaş hemen eşi Ayşe Sarıtaş'a seslenerek yardım istedi. Eşinin yardım istediğini duyan Ayşe Sarıtaş bir yandan eşine buzla müdahale etti, bir yandan da komşulardan yardım istedi. Ardından talihsiz adamın komşusu Hüseyin Karagöz ise Sarıtaş'ı kendi otomobiline bindirerek Gaziemir ilçesinde bulunan Şifa Tıp Merkezi'ne götürdü. Sarıtaş'ı kontrol eden acil servis hekimleri şahsın yolda hayatını kaybettiğini ve bu yüzden müdahale edemeyeceklerini aileye bildirdi.

Eşinin can verdiğini duyan Ayşe Sarıtaş gözyaşlarına boğulurken Bekir Sarıtaş'ın cenazesi savcının talimatıyla otomobilden hiç indirilmeden İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na götürüldü. Olayın ardından konuşan komşu Hüseyin Karagöz, "Komşumuz Ayşe Sarıtaş eşini arı soktuğunu söyleyerek bizden yardım istedi. Kendisi arı tarafından sokulduğunu fark edince daha önceden alerjisi olduğunu bildiği için hemen eşine söylemiş. Duyar duymaz hemen araca aldık ve hastaneye yetiştirmeye çalıştık. Ancak geldiğimizde öldüğünü söylediler" diye konuştu.

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler