YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arif Doğan hayatını kaybetti
Ergenekon davasında 47 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan ve sağlık gerekçeleriyle tahliye edilen emekli Albay Arif Doğan vefat etti.
Arif Doğan hayatını kaybetti
17 Ekim 2014 / 12:09 Güncelleme: 17 Ekim 2014 / 14:48

 

Kaldırılan Terörle Mücadele Kanunun'nun 10. maddesiyle görevli İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce yürütülen Ergenekon davası kapsamında yargılanan ve 47 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan emekli Albay Arif Doğan, İstanbul'da saat 06.55'te hayatını kaybetti.

Doğan'ın cenazesi yarın Düzce'ye bağlı bir köyde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. 

"Vücudu iflas etti"

AA muhabirinin görüştüğü Arif Doğan'ın avukatı Coşkun Atılgan, müvekkilinin çok uzun zamandır ciddi rahatsızlıklarla boğuştuğunu belirterek, "Hastalık ve yargılandığı davanın getirdiği yorgunlukla vücudunun iflas ettiğini düşünüyorum" dedi. 

Kalp pili taşıyan ve solunum cihazı bağlanan Arif Doğan'ın kronik şeker, kalp yetmezliği, romatizma ve yüksek tansiyon hastası olduğunu aktaran Atılgan, Doğan'ın ciddi bir psikolojik rahatsızlığı bulunduğunu da anlattı.

Doğan'ın tahliye edildikten sonra hakkında verilen adli kontrol tedbiri uygulamasının kaldırılması amacıyla temmuzda Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldiğini ve 10 Ağustos'ta verilen kararla hakkındaki tedbirlerin kaldırıldığını hatırlatan Atılgan, Doğan'ın hastalıkları nedeniyle uzun süredir Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'nde tedavi gördüğünü sözlerine ekledi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler