YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Arda Turan'ın adı caddeye verildi
Arda Turan'ın adı caddeye verildi
08 Temmuz 2015 16:13
Milli futbolcunun ailesinin ikamet ettiği Bayrampaşa'daki Ordu Caddesi'nin adı "Arda Turan Caddesi" olarak değiştirildi.

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Barcelona'nın yeni transferi Arda Turan, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner'i ziyaret etti.

Belediye başkanlığı makamında yapılan ziyarette, Barcelona'ya transferinden dolayı milli futbolcuyu tebrik eden başkan Aydıner, Arda Turan'ın evinin bulunduğu caddenin adının "Arda Turan Caddesi" olarak değiştirildiğini açıkladı. 

Arda'nın ismini, ailesinin oturmuş olduğu ve kendisinin büyüdüğü Ordu Caddesi'ne verdiklerini belirten Aydıner, "Orası artık Arda Turan Caddesi olarak anılacak. Hep birlikte pirinç bir tabelamızı, Ardamız burada olduğunda oraya asacağız. Çünkü bizim gururumuz" ifadelerini kullandı. 

Milli futbolcu Arda Turan ise caddenin isim değişikliliğini mutlulukla karşıladığını belirterek, "Bizim için belediyemizle, başkanımızla ilişkimiz ritüel. Halini hatırını sormak istedik. Kendisine ilgisinden ve jestten dolayı teşekkür ederim" dedi.

Başkan Atila Aydıner, ziyaret sırasında Arda Turan'a vazo hediye etti. 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler